טלטלה במשטרה: מפקד מחוז י-ם, ניצב יוסי פריינטי, פורש

ניצב יוסי פריינטי הודיע על כוונתו לסיים את תפקידו ולא להתמודד על תפקיד המפכ"ל. פריינטי: "לא מדובר בשלד בארון. ההחלטה התקבלה ממקום נקי; איני בנוי ללכלוכים שמלווים את ההתמודדות על המפכ"לות"

פורש. ניצב פריינטי (פלאש 90)

זעזוע נוסף בצמרת אכיפת החוק: מפקד משטרת מחוז ירושלים, ניצב יוסי פריינטי, הודיע היום (ראשון) לסגל הפיקוד של מחוז ירושלים על כוונתו לפרוש מהמשטרה כבר לאחר החגים ולא להתמודד על תפקיד מפכ"ל המשטרה. ניצב פריינטי, שמתח בדברי הפרישה ביקורת על ה"לכלוכים" במרוץ למפכ"לות, הודיע על החלטתו לשר לבטחון הפנים, יצחק אהרונוביץ ולמפכ"ל המשטרה רב ניצב יוחנן דנינו. טרם הוחלט מי יחליפו בתפקיד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

פריינטי בן ה-49 הדגיש כי "אין שום סיבה להחלטתי לפרוש - לא חקירה במח"ש, לא תלונה, לא מכתב אנונימי ולא שום שלד בארון". לדברי ניצב פריינטי, ההחלטה על פרישתו באה "ממקום נקי בעקבות מגוון של שיקולים אישיים וזאת לאחר שירות ארוך בתפקידי פיקוד מרכזיים במשטרת ישראל".

"אני לא בנוי ללכלוכים שמלווים את ההתמודדות על המפכ"לות", הבהיר פריינטי, שהוזכר בעבר כמועמד למשרה החשובה. "אני איש של עבודה - אני לא רוצה להיות חלק מהמשחק המלוכלך הזה. יש לי דברים חמורים וקשים לומר, אבל מאחר ואני לא יורק לבאר שממנה אני שותה לא אעשה זאת כעת. הדבר שהכי חשוב לי הוא לשמור על שמי הטוב".

פריינטי ביקש להודות "לשוטרים, לקצינים, לוחמי מג"ב ולמתנדבים על הדרך המשותפת הקשה ורבת האתגרים ומאחל להם הצלחה בהמשך הדרך".  במהלך שירותו פיקד פריינטי על שתי תחנות משטרה, שני מרחבים אופרטיביים ושני מחוזות.

בחודש אוגוסט 2012 החליף פריינטי את ניצב ניסו שחם, שעזב את תפקידו בשל ההאשמות בביצוע עבירות מין. פריינטי כיהן קודם לכן כמפקד מחוז הדרום, מפקד תחנת עיירות, מפקד תחנת באר שבע, סגן מפקד מרחב נגב, מפקד מרחב דוד בירושלים, מפקד מרחב נגב ומזכיר ביטחוני של השר לביטחון פנים.