היסטוריה: מדליית כסף לישראל בהתעמלות אמנותית

נבחרת ההתעמלות האמנותית של ישראל כמעט ולא נסעה לאליפות העולם בטורקיה בשל סידורי האבטחה, אך הנסיעה השתלמה כאשר הנבחרת סיימה במקום השני בתרגיל האלות. "דגל ישראל מתנוסס בגאווה על אדמת טורקיה, זו גאווה עצומה", אמר יו"ר איגוד ההתעמלות אופיר פינס

נבחרת ההתעמלות האמנותית של ישראל (באדיבות איגוד ההתעמלות בישראל)

הישג ספורטיבי ישראלי ראשון לשנת תשע"ה: נבחרת ההתעמלות האמנותית של ישראל זכתה היום (ראשון) במדליית כסף באליפות העולם בהתעמלות, הנערכת באיזמיר שבטורקיה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

שש חברות הנבחרת - אלונה קושבצסקי, אידה מיירין, קטרינה לבינה, ליהי שוחטוביץ', יובל פילו וקרינה ליחבר - סיימו במקום השני בתרגיל האלות הקבוצתי, ורק הנבחרת הספרדית הצליחה לעקוף אותן. את הנבחרת מאמנות אירה ויגדורצ'יק, אלה סאמופלוב ורעיה אירגו יחד עם הכוריאוגרפית איילת זוסמן.

הקפטנית אלונה קושבצקי חגגה את הזכייה במדליה: "אנחנו מאושרות - זה הישג מדהים והגענו אליו אחרי חודשים ארוכים של עבודה קשה. אחרי מקום שלישי באליפות אירופה הגענו למקום שני באליפות העולם, ומדהים שעשינו את זה על אדמת טורקיה אחרי כל הקשיים שהיו לנו להגיע לכאן. אנחנו מרוצות ושמחות, והולכות קצת לחגוג".

הישג על אדמת טורקיה. ארכיון (אתר איגוד ההתעמלות בישראל)

יו"ר איגוד ההתעמלות, ח"כ לשעבר אופיר פינס, בירך על ההישג: "זה אושר גדול, זה ההישג הגדול ביותר של ההתעמלות הישראלית אי פעם. אני חייב לתת קרדיט עצום לבנות אלונה, אידה, קטרינה, ליהי, יובל וקרינה ולמאמנות אירה, אלה ורעיה ולכוריאוגרפית איילת. זהו צוות שמהווה את אחד הצוותים המובילים בעולם כולו".

פינס הזכיר כי נסיעת הנבחרת לטורקיה כמעט ובוטלה בשל סידורי אבטחה: "חשוב לזכור כמה נאבקנו כדי שהנבחרת הזאת תוכל לנסוע לאליפות, והנה- דגל ישראל מתנוסס בגאווה על אדמת טורקיה, זו גאווה עצומה".

שרת הספורט ביקשה לשלוח את ברכותיה למתעמלות: "זהו הישג אדיר לנבחרת ההתעמלות האמנותית שלנו. רצף ההצלחות של הנבחרת והמתעמלות בתקופה האחרונה, מוכיח שהן מצויות כיום בטופ העולמי של הענף, וזה נוטע תקוות וציפיות גבוהות לקראת ריו 2016. זה מרגש וממלא גאווה לאומית לעשות היסטוריה עם הישג ענק שכזה דווקא בטורקיה - אני שולחת חיבוק גדול למתעמלות: אתן אלופות, אני גאה בכן!"