יום שני של ראש השנה: עשרות אלפי מטיילים יצאו לשמורות

גם הבוקר יצאו אלפי מטיילים לחיק הטבע, בעיקר לאזור הרי יהודה ועמק יזרעאל, בו התגלה מחזה מרהיב של מרבדים ועליהם אלפי חצבים, שמבשרים, אולי, על בואו של חורף גשום

עומס נופשים בחוף פלמחים (אמיר חן)

משעות הבוקר (שישי) יצאו עשרות אלפי מטיילים ורוכבי אופניים לשמורות הטבע ולגנים הלאומיים בכל הארץ. גם מזג האוויר האפרורי לא הרתיע את הנופשים. ברשות הטבע והגנים הדגישו כי בשל העומס בחוף פלמחים וחוף הבונים, ההמלצה למטיילים ולנופשים היא להימנע מהגעה לאתרים אלו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אתרי רשות הטבע והגנים בהם נרשמה התנועה הערה ביותר עד כה הם הגנים ירקון-אפק, אשקלון ועין חמד, אתר בית גוברין, שמורת עין גדי ושמורת עיינות צוקים. גם לאתרי המים בצפון, בהם תל דן, הבניאס, שניר והמג'רסה, הגיעו מבקרים רבים.

פריחת החצבים החלה (רם איתן)

מהקרן הקיימת לישראל נמסר כי תנועת מטיילים ערה נרשמה בכל חלקי הארץ, בעיקר בהרי יהודה, בעמק יזרעאל ובחבל הבשור. כמו כן, אלפי רוכבי אופניים יצאו למסלולי הרכיבה ביערות.

יערני קק"ל דיווחו על תנועת רוכבים ערה החל משעות הבוקר המוקדמות באזור יער חולדה, יער בריטניה, הרי ירושלים, פארק רמות מנשה, יער בית קשת בצפון, יער המלאכים-שחריה ומרחב שקמה בדרום.

מטיילים, אתמול (תום עמית)

הנופשים הגיעו למתחמי הפיקניק ביערות, ומטיילים במסלולי מעיינות ובאזורי פריחות החצבים בהרי יהודה, בחבל הבשור ובעמק יזרעאל. מחזה נדיר ומרהיב נגלה באזור מגדל התצפית של תל שמרון בעמק יזרעאל: מרבדים של עשרות אלפי חצבים שכיסו את כל מדרונות התל, דבר שיכול להצביע אולי, על חורף גשום.

מהקרן הקיימת ביקשו להזכיר למטיילים לשמור על הניקיון ולקחת את האשפה מחוץ למתחמי הפיקניק. גם אתמול פקדו עשרות אלפי מטיילים את הגנים הלאומיים ואת שמורות הטבע ברחבי הארץ: התנועה הערה ביותר נרשמת בגן לאומי ירקון-אפק ובגן לאומי חמד וכן במספר אתרים נוספים בצפון: שמורת טבע תל דן, שמורת טבע הבניאס, שמורת טבע שניר, שמורת טבע נחל עיון, המג'רסה וגן לאומי ציפורי.

רבבות יצאו לגנים הלאומיים (תום עמית)

עם המטיילים מגיעים גם הפקקים (אור גלזר)

מרשות הטבע והגנים נמסר כי מדובר במספר דומה לתנועת המטיילים שנרשמה ביום החג בשנה שעברה. ברשות מעריכים כי תנועת המטיילים תגדל משמעותית בסוף השבוע ומבקשים מציבור המטיילים להישמע להוראות הבטיחות.

מזג האוויר הוציא רבים אל הטבע