ראש השנה בטבע: רבבות מטיילים פקדו את הגנים הלאומיים

כמו בשנה שעברה, גם השנה יצאו ישראלים רבים לחיק הטבע על מנת לחגוג את השנה החדשה. תנועת המטיילים הערה ביותר נרשמה בגן הלאומי ירקון-אפק ובגן הלאומי עין חמד. וגם: מפת הפקקים המלאה

מזג האוויר הנעים וסוף השבוע הארוך של ראש השנה מוציא את הישראלים אל חיק הטבע: מאז שעות הבוקר (חמישי) פוקדים עשרות אלפי מטיילים את הגנים הלאומיים ואת שמורות הטבע ברחבי הארץ.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

התנועה הערה ביותר נרשמת בגן לאומי ירקון-אפק ובגן לאומי חמד וכן במספר אתרים נוספים בצפון: שמורת טבע תל דן, שמורת טבע הבניאס, שמורת טבע שניר, שמורת טבע נחל עיון, המג'רסה וגן לאומי ציפורי.

רבבות יצאו לגנים הלאומיים (תום עמית)

מרשות הטבע והגנים נמסר כי מדובר במספר דומה לתנועת המטיילים שנרשמה ביום החג בשנה שעברה. ברשות מעריכים כי תנועת המטיילים תגדל משמעותית בסוף השבוע ומבקשים מציבור המטיילים להישמע להוראות הבטיחות.

מאגף התנועה של משטרת ישראל נמסר על עומסי תנועה בכביש 2 ממחלף נתניה למחלף חבצלת, בכביש 65 באזור צומת אום אל פחם ובכביש 4 מצומת פריידיס לצומת עופר. ביתר הכבישים, כך נמסר, התנועה זורמת.

עם המטיילים מגיעים גם הפקקים (אור גלזר)

עם תחילת השנה העברית החדשה חלה היום ירידה ניכרת בטמפרטורות, בעיקר בהרים, ומזג האוויר מעונן חלקית ומצוין לטיולים. מחר תחול ירידה נוספת בטמפרטורות, שיהיו רגילות לעונה, ובשעות הבוקר ייתכן טפטוף.

מזג האוויר הוציא רבים אל הטבע

ביום שבת יתחמם באופן ניכר והטמפרטורות יהיו גבוהות מהרגיל לעונה, בעיקר בהרים ובפנים הארץ, אף בתחילת השבוע הבא הסתיו מכה שוב: בשעות הערב של יום ראשון יתקרר וייתכן גשם מקומי. גשם מקומי ייתכן גם ביום שני בצפון ובמרכז.