נתניהו דמע ובירך את סרן זיו שילון

מאז שנפצע סרן זיו שילון במבצע "עמוד ענן" הוא פיתח קשר מיוחד מאוד עם ראש הממשלה בנימין נתניהו. לרגל חתונתו של סרן שילון, שיגר נתניהו ברכה אישית ונוגעת ללב שהוקרנה במהלך האירוע. "אני רוצה לאחל לכם חיים של שותפות מאושרת", מסר נתניהו, "מגיע לכם"

סרן זיו שילון, מ"פ גבעתי שנפצע בגבול רצועת עזה ערב מבצע "עמוד ענן" באוקטובר 2012, התחתן הערב (שלישי) וזכה להפתעה מרגשת במיוחד מצד ראש הממשלה בנימין נתניהו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אני מאוד נרגש", אמר ראש הממשלה בברכה שצולמה מראש, "אני זוכר שביקרתי אותך, זיו, לאחר פציעתך, והתרשמתי כל כך עמוקות מהגבורה שלך, מהרוח שלך, מהאישיות שלך, ואני חייב להגיד לך - גם מהמשפחה שלך".

בברכה התייחס נתניהו גם לאמו של שילון, שהייתה חולה במחלה קשה ונפטרה לפני מספר שבועות: "נפשי נקשרה באמך מרגלית ז"ל ובמשפחתכם הנהדרת. ראיתי באמת את השורשים העמוקים שמהם ינקת את כל מה שיש בתוכך, ואתה כמו עץ גדול שהולך ופורח ובאמת נותן כל כך הרבה השראה לכולנו".

"משפחה גדולה במלוא המובנים של המילה"

למחרת פציעתו של שילון, שוחח ראש הממשלה עם אמו, ואיחל לו בשם עם ישראל החלמה מהירה. נתניהו הבטיח בשיחה כי ייעשה הכל כדי לסייע לזיו להשתקם במהרה. שבוע לאחר מכן ביקר נתניהו את שילון בבית החולים סורוקה שם אושפז והעניק לו את הספר "מכתבי יוני" עם ההקדשה: "חייל ומפקד נערץ, על אומץ ליבך והקרבתך על שמירת המולדת - עם ישראל כולו מצדיע לך".

בדיוק לפני שנה, בערב ראש השנה שעבר, ביקר ראש הממשלה נתניהו בבית משפחת שילון בבאר שבע. נתניהו נענה להזמנתה של מרגלית, עוד מבית החולים, לאכול את הקוסקוס שהיא מכינה אחרי שבנה ישתחרר הביתה. בפברואר האחרון, התארס זיו עם חברתו עדי. ראש הממשלה בירך את הזוג גם אז לרגל אירוסיו בברכה מוקלטת ששיגר לאירוע, ובהמשך שוחח עם זיו ועם בני משפחתו.

"התרשמתי גם מהקשר העמוק שלך עם עדי ומהאהבה שלכם, מהעובדה שאתם לוקחים את החיים בעוצמה, נעים קדימה, ועם כל הצער והכאב, גם על הפציעה וגם על האובדן של מרגלית היקרה, אתם ממשיכים הלאה ובונים בית בישראל", אמר נתניהו בסרטון שהוקרן הערב בחתונת הזוג.

"אני רוצה לברך אותך, צבי", פנה נתניהו לאביו של זיו, "אני רוצה לברך את כל המשפחות שלכם - כל המשפחה הגדולה הזאת, גדולה במלוא המובנים של המילה. אני רוצה לברך אתכם ולאחל לכם בשמי ובשם רעייתי, שרה, חיים של שותפות מאושרת, מגיע לכם. מזל טוב".