מסכמים שנה: צפו ברגעים הגדולים של תשע"ד

בעוד 24 שעות השנה העברית הנוכחית תהפוך להיסטוריה - והיא תפנה את מקומה לשנה החדשה. רגע לפני שנשב סביב שולחן החג, זה הזמן להיזכר בשנה שהייתה - במספר דקות. רגעי העצב, הכאב והדאגה - וגם האירועים המרגשים שעשו את השנה

מבט אחרון לשנה שהייתה: מחר, בעוד עם ישראלי ייסוב סביב שולחן החג, תחל השנה החדשה. לשנה הזו קדמו ימים ארוכים בהם כאבנו, נפרדנו, דאגנו, התווכחנו, הופתענו  - וגם התרגשנו. בשבוע האחרון סיכמנו כאן בחדשות 2 Online את שנת תשע"ד שהייתה, וחזרנו לכל האירועים שהעסיקו את כולנו במהלכה. 24 שעות לפני שהיא מסתיימת, הרי היא לפניכם: שנה שלמה בפחות בכמה דקות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

תשע"ד החלה בטלטלה: חשדות חמורים נגד הזמר המצליח בישראל, המשיכה בגזר דין מהדהד שצפוי לשלוח לראשונה בתולדות המדינה ראש ממשלה לשעבר למאסר, ואם זה לא מספיק - אז המשטרה המליצה להעמיד לדין לראשונה גם רמטכ"ל לשעבר.

לאלה התווספו חשדות חמורים נגד ניצב בכיר במשטרה שהובילו להתפטרותו, חטיפה ורצח אכזריים בירושלים שחוללו מהומות קשות - ולבסוף, פרישה מפתיעה של שר בכיר מהממשלה.

במהלך השנה נאלצנו גם להיפרד מאישים רבים וחשובים - בהם דמויות בכירות שהשפיעו על חיינו במגוון תחומים: מפוליטיקה ועד תרבות. רבים בישראל ביכו את לכתם - בזה אחר זה.

ב-12 החודשים האחרונים, השיח הישראלי היה רווי בשלל ויכוחים על שלל נושאים. אלא שבשונה משנים קודמות, הרשתות החברתיות שימשו הכלי המרכזי להעברת המסרים - והתגובות לכל ויכוח היו חריפות במיוחד - והיו ביניהן גם תגובות קשות ואף גזעניות.

חודשי הקיץ היו מעורערים למדי מבחינה ביטחונית: חטיפת שלושת הנערים הפכה את העונה החמה לעונה של לחימה, צער ויגון. כשבוע לאחר שהתגלו גופותיהם של הנערים, ולאור התגברות הירי מרצועת עזה - יצא צה"ל למבצע "צוק איתן" שנמשך 50 ימים - וכלל איומי רקטות על אזורים נרחבים בישראל. 67 חיילי צה"ל ו-5 אזרחים שילמו בחייהם במהלך המבצע הקרקעי להשמדת מנהרות הטרור שחפר חמאס.

וכן, למרות הכל - היו גם רגעים משמחים, מרגשים - וכאלה שלא נוכל לשכוח. מהכבוד הכפול לו זכו שני פרופסורים ישראלים, המדינה שכוסתה בלבן ואירופה ששוב הפכה לצהובה - וההופעות בפארק הירקון שהקפיצו רבבות באוויר.