מפגש מרגש: הילד והחיילים מהתמונה ב"צוק איתן". צפו

חודשיים לאחר שתמונתם סחפה את הרשת כולה, הפגשנו השבוע בין יאיר הקטן לבין שני חיילי המילואים של פיקוד העורף שגוננו עליו במהלך אזעקה. "אני זוכר שהתחבקנו", הוא אמר להם – ונתן להם כרטיסי ברכה ושוקולד. הם הצטיידו במתנה – ושימחו גם אותו. כך זה נראה

במהלך מבצע "צוק איתן" התרגשו מאות אלפי גולשים מתמונה שפרסמנו ובה נראים שני חיילים של פיקוד העורף מגוננים בגופם על ילד קטן בזמן הישמע אזעקה. השבוע, כחודשיים לאחר המפגש המקרי ההוא, הפגשנו בין הילד והוריו לשני חיילי המילואים. השניים החליפו חיבוקים, נשיקות וכן כרטיסי ברכה ומתנות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

ב-15 ביולי, סמוך לשעה 13:00 בצהריים, נסעו לי אביב דדון ובעלה ברק יחד עם ילדיהם, תינוק וילד בן ארבע וחצי - כשלפתע נשמעה אזעקה. דלת הרכב לא נפתחה, והם נכנסו ללחץ. רק ברגע האחרון הצליחו ההורים לפתוח את הדלת ובנם יאיר בן ארבע וחצי רץ לבדו במהירות כדי להסתתר. אז הגיחו לעברו שני חיילי המילואים שהגנו עליו.

החיילים, אלי מוזס ואדיר שוקרון, שלא מכירים את המשפחה, לא הסתפקו בכך ובמהלך 10 דקות ההמתנה שאחרי האזעקה הם דובבו אותו, שאלו אותו שאלות ושוחחו עמו. אמו לא נשארה אדישה, צילמה אותם עם בנה והעלתה את התמונה לפייסבוק.

המפגש המרגש השבוע (דו"צ)

ביום ראשון האחרון נפגשו כאמור הילד ושני החיילים. "הייתה אזעקה ואז התחבקנו", כך שחזר השבוע הילד יאיר - והביא להם שוקולד מתנה עם כרטיסי ברכה. החיילים עצמם סיפרו: "אנחנו ישבנו בצד, יצאתם מהר מהאוטו עם אבא ואמא ואנחנו יצאנו מהאוטו שלנו ומה קרה? ונפגשנו".

"זה היה מעשה ספונטני"

השניים הם בכלל לוחמי חילוץ והצלה, אך במהלך המבצע, מאחר שלא הייתה עבודה בתחום, הם ליוו ילדים לבתי ספר, הדריכו קשישים ועוד. "הדבר הטוב שיצא מהתמונה הזו זה שמי שראה אותה ראה שיש חיילים ששומרים עלינו וזה מקנה תחושת ביטחון. וזה החלק היותר חשוב של הפרסום הזה", אמרו השניים.

החליפו מתנות וברכות (דו"צ)

"הרבה אנשים התקשרו אלי כי זיהו אותי בגלל הפרסום", סיפר לחדשות 2 Online אלי מוזס, אחד מחיילי המילואים. "יאיר הקטן בעיקר התרגש וגם בשבילנו זה היה מאוד מרגש. אז כשזרה קרה לא ייחסנו לזה הרבה חשיבות, זה היה מעשה מאוד טבעי וספונטני ועד היום אני חושב שכל אחד היה נוהג כמוני".

אמו של יאיר, לי אביב דדון, ציינה כי גם לאחר שעזבו, הוא מאוד התרגש: "היה לו כיף והוא נהנה לפגוש אותם, כשהוא נכנס לישון הוא דיבר עליהם ולמחרת בגן הוא גם סיפר עליהם".

לפניות לכתב: MatanH@ch2news.tv