ת"א: אלפים במצעד למען בעלי החיים

זו השנה השנייה ברציפות, כמה אלפי בני אדם הפגינו למען בעלי החיים. מארגני ההפגנה מקווים להפוך את "מצעד בעלי החיים" לאירוע שנתי כדי להעלות את המודעות למה שהם מגדירים הסבל של בעלי החיים בתעשיות שונות

משתתפי ההפגנה, הערב (רויטל טופיול)

כ-4,000 בני אדם צעדו הערב (שבת) במרכז תל אביב בקריאה לשמור על זכויותיהם של בעלי החיים. האירוע, שהתקיים תחת הכותרת "עוצרים את הסבל - בוחרים בחמלה", איגד לראשונה שורה של ארגונים שונים הפועלים לעצור את הפגיעה, מכל סוג שהיא, בבעלי החיים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

המפגינים אחזו בשלטים המוחים על הפגיעה בבעלי החיים במכלאות, במעבדות הניסויים ובמשקים התעשייתיים. האירוע צבר עניין רב דווקא השנה, לאחר שהנושא עלה למודעות בין היתר בזכות השתתפותה של טל גלבוע, זוכת "האח הגדול" במאבק. בין הצועדים כם ח"כ תמר זנדברג, המוזיקאי אסף אמדורסקי והקומיקאי שי גולדשטיין.

לדברי מארגני המצעד, הוא מאורגן השנה על ידי קואליציה רחבה של פעילים מארגונים שונים, בהם עמותת אנונימוס, תנו לחיות לחיות, ויגן פרנדלי ועוד. הפעילים מדגישים כי שיתוף הפועלה מבשר את תחילתה של מסורת חדשה - מצעד שנתי שבדומה למצעד הגאווה, יציב את זכויות בעלי החיים על סדר היום הציבורי.

יוסי וולפסון, מתנו לחיות לחיות סיפר לחדשות 2 Online: "המון אנשים הגיעו כאן הערב כדי לתמוך בערכים שלמען בעלי החיים. אני חושב שמרבית האנשים בציבור מסכים עם הערכים הללו, אבל ההבדל הגדול הוא שאלו שצועדים כאן הלילה, הפנימו כי לאמץ את הפרקטיקות שהערכים הללו מחייבים".

הצעדה ברחוב המלך ג'ורג' (רויטל טופיול)

רונן בר, ממארגני האירוע סיפר כי "לאחרונה משהו משתנה, קירות ההסתרה מתחילים להיסדק. הציבור הישראלי מתעורר, אבל מקבלי ההחלטות אטומים. לפיד מעביר הטבות של מאות מיליונים לתעשיית הבשר ומעודד הובלת עגלים במסעות מייסרים מאוסטרליה, שר החקלאות שמיר מעודד כליאה של תרנגולות בכלובים מיושנים. הגיע הזמן לשינוי".