הפתעה מרגשת לחיילים הבודדים

החיילים הבודדים שלחמו במבצע "צוק איתן" זוכים בימים אלו לביקורים מרגשים של הוריהם בישראל. למרות השביתה שנערכה בנתב"ג החליטו ברשות שדות התעופה לאפשר את נחיתתו של מטוס ממוסקבה שבו היו הוריהם של תשעה מהחיילים. צפו במפגש המרגש ביניהם

למרות השביתה הסמלית בנתב"ג שהוכרזה הבוקר (חמישי), הוחלט ברשות שדות התעופה לאפשר נחיתה של טיסה ממוסקבה, כיוון שהיו בה הוריהם של תשעה חיילים בודדים שהשתתפו במבצע "צוק איתן", שעשו את דרכם לביקור בישראל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מדובר בתחילתה של רכבת אווירית שתכלול בסך הכל כ-125 הורים לחיילים בודדים שלחמו במבצע ברצועת עזה. ההורים מגיעים לישראל במסגרת מיזם משותף של אל על, האגודה למען החייל והתאחדות המלונות. תשעה מהחיילים, ממוצא רוסי, זכו כאמור לקבל את פני הוריהם כבר היום בנמל התעופה הישראלי.

ועדת החריגים של רשות שדות התעופה דנה בנושא, והחליטה לבסוף שלא לעכב את נחיתת המטוס לאור הנסיבות הרגישות. עוד הוחלט בוועדה כי נוסעי הטיסה יקבלו את המזוודות שלהם כמתוכנן.

"אני משרת בגבעתי בגדוד שקד, בפלוגה המסייעת, ובתחילת הלחימה נשלחתי לעזה יחד עם חבריי וחלקם נפצעו בפעילות המבצעית בעומק הרצועה", סיפר לחדשות 2 Online החייל יגור יפרמינקו. "לאחר 16 יום יצאתי והתקשרתי להורים, רק כדי להגיד להם שאני בסדר, שאני חי. הם מגיעים ממקום רחוק מאוד גם ברוסיה. זה נקרא המזרח הרחוק, זה רחוק יותר מסיביר. 8 שעות טיסה ממוסקבה".

"לא ראיתי את ההורים כבר חצי שנה", המשיך יפרמינקו. "לפני כחצי שנה נסעתי לשם לחופשה מיוחדת. אני מאוד מתרגש, במיוחד בגלל הלחימה שהייתה כאן בקיץ. הם מאוד דאגו והיה להם חשוב מאוד לראות אותי, אחרי שכל הקיץ הם ראו בטלוויזיה כל הזמן כמה הרוגים יש".

"אני לא ישן מרוב התרגשות"

ספר את הדקות. פודגורסקי, היום (חדשות 2)

וויאצ'סלב פודגורסקי, המשרת בתל נוף, לא ראה את הוריו מזה שש שנים וחצי. לשדה התעופה במוסקבה, שממנו המריאה טיסתם לארץ, הם הגיעו אחרי 44 שעות נסיעה ברכבת. וויאצ'סלב חיכה להם נרגש עם פרחים בידו וספר את הדקות עד שהגיעו.

"דבר ראשון, אני אחבק את אמא ואגיד לה כמה אני אוהב אותה ומתגעגע אליה", הוא תיכנן את המפגש. "גיליתי שהיא באה לפני שבוע וחצי ומאז אני כמעט לא ישן מרוב התרגשות. יש לי הרבה תכניות בשבילם".

"יש ארבעה ימים של בית מלון שהצבא אירגן, ואחרי זה אני מעביר אותם לחיפה, לחברים שלי", הוא המשיך לתאר את הביקור המתוכנן. "אני אראה לה את העיר, את הים, את הצפון, ואחרי זה גם אח שלי יצטרף אלינו".

"עברנו תקופה לא קלה, כל עם ישראל", אמרה עינת ינאי, ראש אגף שיווק באל על. "החלטנו ליזום איחוד משפחות לחיילים שהיו בצבא במבצע האחרון. בהמשך ינחתו טיסות גם מארצות הברית וקנדה ומדינות אחרות באירופה".