תושבי עוטף עזה חוששים מהתחדשות האש: "הכל היה לחינם"

על רקע ירי הרקטה לעבר יישובי הדרום, חוששים התושבים מהתחדשות האש בגזרה, זאת לאחר שלושה שבועות בלבד שעברו מאז תום מבצע "צוק איתן". "לא נקבל ירי ספורדי לעבר היישובים שלנו", הדגיש ראש מועצת אשכול. חלק מהתושבים לא הופתעו מירי הרקטה: "אנחנו בשר תותחים"

ארכיון (newsenders app)

תושבי עוטף עזה והדרום קיוו כי מבצע "צוק איתן" יביא לאזור שקט לתקופה ארוכה, אך הערב - שלושה שבועות בלבד מאז תום המבצע - הופר השקט לאחר שרקטה שנורתה מהרצועה התפוצצה בשטח פתוח במועצה האזורית אשכול.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"לא נקבל ירי ספורדי לעבר היישובים שלנו", הדגיש הערב ראש מועצת אשכול חיים ילין. "המנהיגות של מדינת ישראל תימדד באופן שבו היא בוחרת להגן על תושביה - האם תוביל להסדר מדיני שיביא שקט ארוך טווח או שתמשיך במעגל האלימות הבלתי פוסקת".

"יש לנו את הצבא החזק ביותר בעולם ולא צריך לפחד לנהל משא ומתן מתוך חוזק צבאי ולהביא את השקט המיוחל לעוטף עזה ולדרום", הוסיף ילין. "אנחנו מצפים מממשלת ישראל לפעול להבאת שקט לאזור באותה נחישות בה לחמו החיילים לנטרול איום המנהרות".

"לא לפחד לנהל מו"מ". ילין ונתניהו (לע"מ)

"זה היה ברור שזה יקרה"

תושבים רבים בעוטף עזה סיפרו כי לא הופתעו מהירי לאזורם הערב. "זה היה ברור שזה יקרה, אנחנו בשר תותחים", אמרה לחדשות 2 Online שרון קלדרון, תושבת קיבוץ סופה באשכול.

"50 יום נלחמנו, אנחנו לא מצליחים להתאושש ועכשיו עוד פעם חזרנו אחורה", אומרת קלדרון. "אנחנו מרגישים מופקרים שוב, הכל היה לחינם". לדבריה, בעקבות חידוש הירי אין בכוונתה להישאר בקיבוץ במהלך ראש השנה.

"מרגישים שוב מופקרים". ארכיון (יעקב בר יוחאי)

"הבטן מתהפכת", תיאר את תחושותיו ינון בן דוד, תושב קיבוץ נחל עוז. "זה עשה לי רע. אמרתי לאשתי שאם שומעים עוד צבע אדום, אני מזמין משאית, מעמיס את הדברים ולא מסתובב לאחור כי אני לא מסוגל יותר".

"עזבו פה משפחות, חברים שלי ועצוב לי מאוד", סיפר בן דוד. "יש תחושב של ריקנות. אני מאוד מקווה שאנחנו לא הולכים שוב לסבב נוסף. הביטחון של הילדים שלי יותר חשוב מהכל. אם זה יימשך, אקח אותם מפה ונגור במרכז".

בחמאס הגיבו הערב לדיווח של צה"ל והדגישו כי אינם עומדים מאחורי ירי הרקטה וכי הם ממשיכים להיות מחויבים להפסקת האש.