פלסטינים ומתנחלים למען משפחות נזקקות

רגע לפני החגים, התכנסו נערים יהודים ופלסטינים בשומרון על מנת לארוז חבילות מזון למשפחות נזקקות בשני הצדדים. "זוהי ההוכחה לאיחוד האירופי שדו קיום אמיתי מגיע מהשטח", אמר ראש המועצה גרשון מסיקה

המתנדבים בפעולה (חדשות 2)

בני נוער ממספר התנחלויות ביהודה ושומרון בצוותא עם בני נוער פלסטינים מהכפרים באזור התכנסו באזור התעשייה ברקן, כחלק מיוזמה מרגשת של המועצה האזורית שומרון, במסגרתה ארזו בהתנדבות סלי מזון למשפחות נזקקות בשני הצדדים - הפלסטיני והיהודי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

כחלק מהפעילות, שנשמרה בדיסקרטיות על מנת להגן על הפלסטינים שמגיעים לאזור - נתרמו כבר מספר שבועות פרטי מזון. היום, החלו הצעירים במלאכת האריזה של מאות חבילות שכוללות בין היתר: תירס, רסק, חלווה, טונה, טחינה, דבש, תמרים, תבלינים, חומרי ניקוי, סמרטוטים, מטליות, מפות ועוד.

"האנשים שאני עובדת איתם בכפרים מביאים את בני הנוער הפלסטינים", סיפרה לחדשות 2 Online ענת צפריר, מנהלת יחידת המתנדבים במועצת שומרון. "הם עובדים ביחד כאילו כל החיים עשו זאת ואף אחד לא מרגיש את ההבדל, אין בינינו הבדלים וכולם מקבלים את כולם - הכל למטרה טובה".

"דו קיום מתחיל מהשטח" (חדשות 2)

ח', נער פלסטיני שביקש להישאר בעילום שם, הסביר את חשיבות הפרויקט. "את הסלים מקבלים גם פלסטינים וגם מתנחלים, אני שומר על אנונימיות כדי שלא יאשימו אותי שאני עוזר ליהודים, אבל בשבילי ערבים ויהודים צריכים לעבוד ביחד", הוא אומר. "למרות הכל אני לא חושש, זה הכל למען שלאנשים יהיה מה לאכול".

לדברי מנהלת יחידת המתנדבים, החבילות יחולקו בבתים - כבר ביום חמישי הקרוב. "אני מקווה שהחבילות האלה יוכלו לסייע למשפחות בשני הצדדים כדי שאיכות החיים שלהם תשתפר", הוסיפה צפריר. "אני רק יכולה לאחל להם שנה טובה".

"זוהי הוכחה נוספת לאיחוד האירופי ולכל המלעיזים שדו הקיום האמיתי צומח מהשטח", אמר גרשון מסיקה ראש המועצה האזורית שומרון, שיזם את הפרויקט. "אני שמח על שיתוף הפעולה למטרות של חסד שהן חוצות מגזרים דעות ודתות".