בן 8 ברח מבית הספר – איש לא שם לב

תלמיד כיתה ב' חמק מאחד השערים בבית הספר מבלי שהשומר או הצוות החינוכי ישימו לב. הוא החל להלך על הכביש הראשי – עד שהגיע ליישוב אחר שם נמצא ביתו. כשדפק על הדלת הוריו הופתעו ומיהרו להתקשר לבית הספר, ולטענתם, גילו למורה שהילד נעלם. "זה יכול היה להיגמר אחרת", אמרה האם. המועצה האזורית: "לומדים את המקרה"

נעלם מבית הספר. ארכיון (אייל בן יעיש)

תלמיד כיתה ב' עזב את שערי בית הספר "גוונים" שבמושב סתריה בשפלה זמן קצרי אחרי תחילת הלימודים, מבלי שהשומר והצוות החינוכי ידע על כך. אחרי שהגיע לביתו, הוריו ההמומים התקשרו לבית הספר - רק אז גילתה המורה כי בן ה-8 נעלם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הילד יצא בשעות הבוקר משערי בית הספר והחל להלך על שולי הכביש הראשי. הוא צעד מספר קילומטרים עד שהגיע לביתו ביישוב הסמוך רמות מאיר - כל זאת מבלי שהצוות החינוכי ישים לב להיעדרותו.

אילוסטרציה

"למזלנו בני הגיע ללא פגע - זה היה יכול להיגמר אחרת", אמרה אמו המבוהלת של הילד אחרי שהופתעה מכך שבנה דפק על הדלת באמצע יום הלימודים. "הוא הלך כל הדרך על כביש הראשי שבין היישובים, זה מקום מסוכן גם למבוגרים, מלא משאיות עוברות שם וכלי רכב במהירות אדירה".

לדבריה, בנה הצליח לחמוק מבית הספר דרך שער שאמור היה להיות סגור. "אם הוא הצליח לצאת משם אני לא רוצה לחשוב מי יכול להיכנס בלא מפריע - מחבל, פדופיל", הוסיפה האם. "מה גם שמדובר בכיתה קטנה של שבעה ילדים, לא כזו של 40 שקשה להבחין מי נמצא ומי לא. מזל שהוא לא עלה על טרמפ או משהו. אני מתכוונת לפנות מחר למשטרה, אסור שזה יעבור בשתיקה".

מהמועצה האזורית גזר האחראית על בית ספר גוונים נמסר: "המועצה ובית הספר לומדים את המקרה, יבוצע תחקיר והליקויים שיימצאו יתוקנו".