מרכז המשק של נירים, שאיבד רגליו מפגיעת פצמ"ר, שוחרר מבית החולים

כשבועיים וחצי לאחר שנפצע אנושות בפיצוץ הפצמ"ר האחרון שנורה לעבר ישראל, שוחרר תושב קיבוץ נירים גדי ירקוני מבית החולים סורוקה. לקראת שחרורו ערכו לו רופאיו מחוות פרידה מרגשת, ואף סחטו ממנו הבטחה: לביקורת הבאה בבית החולים הוא יגיע בהליכה

מרכז המשק של קיבוץ נירים, שנפצע קשה מפגיעת הפצמ"ר האחרון שנורה לעבר ישראל טרם הפסקת האש - שוחרר היום (שני) מבית החולים סורוקה בו היה מאושפז מאז התקרית. כעת צפוי גדי ירקוני לעבור תהליך שיקומי ממושך בבית החולים תל השומר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מאז איבד את רגליו לפני כשבועיים וחצי, טופל ירקוני ביחידה לטיפול נמרץ כללי שם עבר מספר ניתוחים. לאחר מכן הוא הועבר להמשך טיפול במחלקה האורתופדית בבית החולים סורוקה.

עם שחרורו, התכנסו כל חברי צוות מחלקת הטראומה שבה אושפז, כדי להיפרד ממנו באופן אישי. ״נלחמנו על חייו של גדי וכעת מצפה לו דרך ארוכה ומאתגרת בשיקום", אמר מנהל היחידה, ד״ר עמיר קורנגרין. "ביקשתי ממנו שלביקורת הבאה כאן הוא יגיע בהליכה". ירקוני מצדו, התרגש מהמחווה והודה לרופאים על הטיפול המסור.

באירוע שבו נפצע ירקוני נהרגו שניים מחבריו, רכז הביטחון של הקיבוץ זאב עציון וסגנו שחר מלמד, שעסקו באותה העת בתיקון תשתית החשמל שנפגעה כתוצאה מירי קודם.