יום בחיי נועם שליט - מתווך נדל"ן

בשנים שבהן היה גלעד שליט בשבי חמאס, הפסיק אביו נועם לעבוד והקדיש את כל זמנו למאבק הציבורי לשחרור בנו. כעת, אחרי שנכשל בניסיון להשתלב במפלגת העבודה, הוא פנה לקריירה חדשה: סוכן נדל"ן. על הרמות הגבה הוא מגיב: "על כל עיסוק היו שואלים אותי למה דווקא. אבל אני לא פודה שבויים במקצועי"

כבר מספר חודשים שהשבוע של נועם שליט מתחיל במשרדי חברת תיווך נדל"ן בנהריה. עד לפני שלוש שנים, במהלך שנות המתנה מורטות עצבים, כשהוא מקדם קמפיין ציבורי לשחרורו של הבן החטוף גלעד, הפך לאורח קבוע בסלון הישראלי. עכשיו, כאחד מעשרות סוכנים, הוא מתארח בסלונם של מי שמבקשים לקנות או למכור נכסים בצפון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

אחרי ניסיון צורב בזירה הפוליטית, כשניסה את מזלו בבחירות הפנימיות לרשימת העבודה לכנסת ומצא את עצמו בחוץ, הוא עושה כעת צעדים ראשונים בתחום תחרותי לא פחות. למרות הכישלון, שליט לא מסתכל אחורה באכזבה: "זו הייתה אפיזודה חולפת וקצרה, וטוב שכך".

את הכניסה למקצוע החדש, מספר שליט, מלוות תגובות שכוללות גם לא מעט הרמות גבה, אבל הוא מנסה לקבל אותן בהבנה. "כל עיסוק שהייתי מתעסק אתו היו שואלים למה דווקא. הרי אני לא במקצועי פודה שבויים ונעדרים", הוא אומר.

מאז החזרת גלעד בעסקת שחרור המחבלים, המשפחה קיבלה החלטה מודעת להנמיך פרופיל תקשורתי. אך ההחלטה הזאת עלתה במחיר ביקורת ציבורית שהוטחה בהם במהלך פרשת שלושת הנערים שנחטפו ונרצחו.

גלעד, ארכיון (חדשות 2)

"היו דיבורים, אבל בהחלט לא מוצדקים, כי אנחנו יצרנו קשר עם המשפחות, וכמובן הצענו להן את עזרתנו ואת ניסיוננו", מבהיר שליט ומוסיף, "לצערי זה נגמר איך שזה נגמר וזה לא התממש".

נועם שליט לא מתבייש להודות שעכשיו זה זמן לעשות לביתו ופשוט להתפרנס. שליט הבן עבר למרכז, מבלה על ספסל הלימודים ומתרחק מהזרקורים, אז גם מבחינת האב אין זמן טוב יותר לחזור למסלול החיים.