רוכב קורקינט נפגע מרכב ונהרג סמוך לאזור

בתאונה שאירעה בכביש 44 נהרג גבר בשנות ה-50 לחייו שרכב על קורקינט חשמלי לאחר שננפגע מרכב מסחרי שחלף במקום. צוותי מד"א שהגיעו לזירה נאלצו לקבוע את מותו לאחר ביצוע פעולות החייאה. בוחני אגף התנועה פתחו בחקירה

זירת התאונה, היום (ישראל בנשימול)

גבר כבן 50 שרכב על קורקינט חשמלי נהרג הבוקר (ראשון) לאחר שנפגע מרכב מסחרי בכביש 44, סמוך לכניסה לאזור. צוותי מד"א שהגיעו למקום ביצעו בו פעולות החייאה, אך נאלצו לקבוע את מותו. בוחני אגף התנועה פתחו בבדיקת נסיבות התאונה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

מבדיקה ראשונית עולה חשד, כי רוכב הקורקינט נסע על הכביש בעת התאונה ולא נתן זכות קדימה לנהג הרכב המסחרי. במקום נרשמו עומסי תנועה כבדים בעקבות התאונה.

פאראמדיק מד"א יוני לומר, שהגיע לזירה סיפר: "כשהגענו למקום ראינו שמדובר בתאונה קשה. במרכז הכביש שכב גבר מחוסר הכרה ללא דופק וללא נשימה. במרחק של כ-10 מטר ממנו היה מונח על הכביש קורקינט חשמלי עם סימני מעיכה ובמרחק כמה מטרים נוספים עמד הרכב שככל הנראה פגע בו".

"טיפלנו בפצוע שסבל מפגיעה רב מערכתית קשה", הוסיף הפראמדיק. "בסיוע צוות רפואי שכלל רופא שהזדמן למקום נקבע מותו".

מנתוני עמותת "אור ירוק" עולה כי בשנת 2013 חלה עליה חדה של יותר מפי שלושה, במספר המאושפזים כתוצאה מתאונת קורקינט חשמלי. 23 בני אדם אושפזו, לעומת שבעה בשנת 2012. עוד עולה כי חלק גדול מהמאושפזים היו ילדים בגילאי 10-14.

מנכ"ל "אור ירוק" שמואל אבואב אמר כי "במשך יותר משלוש שנים נושא הקורקינטים הממונעים לא מוסדר בחוק, דבר שיצר הפקרות ואי סדר בכבישים ובמדרכות ולכן, משרד התחבורה חייב להסדיר באופן חוקי ומלא את כל כלי הרכב הדו גלגליים הממונעים, כולל הקורקינטים החשמליים".

מותו של רוכב הקורקינט נקבע במקום

אתמול נהרג אדם אחד ועוד שלושה נפצעו בתאונת דרכים חזיתית שהתרחשה בשעות הבוקר בכביש 90, סמוך ליישוב ארגמן. כוחות מד"א שהגיעו מקום נאלצו לקבוע את מותו של גבר כבן 20. בעקבות התאונה נחסם הכביש לתנועה משני הכיוונים.

הכוחות שהגיעו לזירת התאונה בבקעת הירדן העניקו טיפול רפואי גם לגבר כבן 65 שנפצע קשה. הוא הועבר במסוק לבית חולים הדסה בירושלים עם פגיעות חזה ובטן. שני בני אדם נוספים שנפצעו קל-בינוני פונו באמבולנסים לבית חולים העמק.