"זה היה כמו סרט מתח גרוזיני, שנכפה עלי לשחק בו את התפקיד הראשי"

איש העסקים רוני פוקס היה רגע לפני עסקת חייו. הוא הגיע לפגישה עם ראש ממשלת גיאורגיה, פגישה שבה היה אמור לחתום על הסכם שיכניס לכיסו 70 מיליון דולר. אבל תוך שניות התהפך עליו עולמו: הוא נעצר, נשפט, ונידון למאסר של שבע שנים בגין שוחד. כעת הוא מספר איך שמר על שפיותו בכלא, ואיך הצליח להשתחרר ולחזור הביתה

איש העסקים רוני פוקס בילה שנה בכלא בגיאורגיה, לאחר שהואשם, על לא עוול בכפו, בקבלת שוחד. עכשיו, בספר חדש, הוא מספר על החוויה שהפכה את עולמו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

עסקת ענק שהשתבשה והפכה לסיוט, הביאה את פוקס להסתבך עם השלטונות הגיאורגיים, והסתיימה בעונש מאסר של שנה בכלא, בגין שוחד שלא לקח.

פוקס, שמעולם לא התייצב מול מצלמה, מספר כעת כיצד התמודד עם תקופת המאסר, וכיצד הצליח להשתחרר ולהפוך לאדם חופשי. על יום המעצר הוא מספר: "לא הבנתי איך מצאתי את עצמי בתוך שבע שעות עובר מפגישה עם ראש הממשלה, לתא מעצר מעופש מתחת לאדמה".

מהפך ב-7 שעות. יום המעצר (חדשות 2)

"אמרתי לעצמי: 'רוני, בהשוואה לגלעד שליט ושרנסקי אתה בקלאב מד'", הוא משחזר את השעות הראשונות. ופוקס לא היה לבד לרגע - ילדיו ואחותו הקימו בארץ חמ"ל, וגייסו את כל מי שאפשר כדי ללחוץ על הגיאורגים, שנכנעו בסופו של דבר ללחץ הבינלאומי ושיחררו אותו.

בשנתיים שעברו מאז שוחרר, פוקס חזר לחיים הטובים, ובינתיים עבר להייטק, ליתר ביטחון. את החוויה הקשה הוא מסכם כך: "הם לא ניצחו אותי, הם הפסידו את עצמם. אני אדם חופשי ומאושר".