ניצב שטיין: "הגעתי למיצוי, לא רציתי להיות מפכ"ל"

בריאיון לחדשות 2 Online מסביר מפקד מחוז מרכז במשטרה את החלטתו המפתיעה לפרוש משורות הארגון. "ההחלטה הבשילה אצלי עוד לפני שנתיים", הוא מבהיר. שטיין דוחה בתוקף את הטענות כי יש קשר בין החלטתו לבין התמונות שבהן נראה מבלה במסיבה פרטית אצל עו"ד רונאל פישר: "זה לא שווה התייחסות"

"מיציתי, לא רציתי להיות מפכ"ל" (פלאש 90, קובי גדעון)

זמן קצר לאחר שהודיע במפתיע על פרישתו משורות המשטרה, מסביר ניצב ברונו שטיין את החלטתו לעזוב את תפקידו כמפקד מחוז מרכז. בריאיון לחדשות 2 Online אומר שטיין: "הגעתי למיצוי, כבר לפני שנה וחצי הבנתי שאני לא רוצה להתמודד למפכ"לות".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"ההחלטה לפרוש הבשילה אצלי עוד לפני כשנתיים כשסיימתי את תפקיד ראש אגף התנועה", הוא אומר. שטיין דוחה על הסף את הטענות לפיהן החלטתו לפרוש הגיעה בעקבות פרסום תמונות הבוקר בעיתון הארץ, ובהן הוא נראה מבלה במסיבה פרטית אצל עו"ד רונאל פישר. "זה לא שווה התייחסות, אין בי שום חרטה על המפגש הזה", אמר. "מדובר במפגש עם חבר, באירוע משפחתי".

"במשך 31 שנים אני שוטר ואני גאה בשירות שלי וגאה במשטרה שלי", מספר שטיין. "כשקיבלתי את הפיקוד על מחוז מרכז, מצד אחד שמחתי כי זה אחד התפקידים האטרקטיביים והאינטנסיביים, אבל מנגד תמיד שאלתי את עצמי אם באמת אני רוצה להיות מפכ"ל. אין לי תחושה של החמצה על כך שלא התמניתי למפכ"ל".

לדברי שטיין, מה שהכריע את הכף מבחינתו היה שיחה שקיים עם בתו במהלך טיול בחו"ל לפני כחודש וחצי. "שם, הרחק מאור הזרקורים, הבשילה ההכרעה שלי", הוא אומר. "אני שמח מאוד שבתי עזרה לי להגיע להחלטה".

עו"ד רונאל פישר (יונתן סינדל / פלאש 90)

"גם למקורבים ביותר לא היה מושג על הפרישה"

עם הודעתו על פרישה קורא ניצב שטיין למקבלי ההחלטות "לחזק את המשטרה ולגבות אותה". פקודיו של שטיין במחוז מרכז קיבלו בתדהמה את החלטתו לפרוש מהתפקיד. קצין בכיר במחוז סיפר כי לא היה שום סימן מקדים לכך. "הוא נתן לנו תחושה שיש על מי לסמוך ושבקצה יש מפקד", סיפר הקצין. "אפילו למקורבים ביותר לא היה מושג לגבי ההחלטה".

בתחילת החודש הקודם פנה ניצב שטיין למפכ"ל דנינו ולשר לביטחון פנים יצחק אהרונוביץ' והודיע על כוונתו לפרוש ממשטרת ישראל. הבוקר הודיע שטיין לחברי סגל הפיקוד הבכיר במחוז מרכז על כוונתו לפרוש בעוד ארבעה חודשים.

"בתי עזרה לי להגיע להחלטה" (חדשות 2)

במשטרה הדגישו כי ניצב שטיין אינו מעורב בפרשת עו"ד פישר וכי שמו לא נקשר בפרשה בשום היבט. "ניצב שטיין לא הסתיר מעולם את היכרותו רבת השנים עם עו"ד פישר, ואין בהיכרות זו, כמו שאין בעצם שהייתו במסיבה בביתו היבט משמעתי כלשהו. כל ניסיון אחר לפרש את המציאות חוטא לאמת ומסלף אותו".

על פי החשד, פישר הציע ליו"ר ועד עובדי נמל אשדוד המודח אלון חסן להעביר לו סכומי כסף גדולים שיועברו לקציני משטרה, וזאת בתמורה למידע מתיקי החקירה המתנהלים נגדו - מידע רגיש שעשוי לסייע לו לחמוק מעונש.