טלטלה במשטרה: ניצב ברונו שטיין פורש

מפקד מחוז מרכז הודיע במפתיע על פרישתו משורות המשטרה. כבר לפני 5 שבועות פנה שטיין למפכ"ל דנינו וסיפר לו על כוונתו לפרוש על מנת לצאת ללימודים ולהקדיש זמן רב יותר למשפחתו. ההודעה מגיעה לאחר שהבוקר פורסם בהארץ כי בסוף השבוע האחרון בילה שטיין במסיבה פרטית שערך עורך דין רונאל פישר, החשוד בתיווך לשוחד

פורש במפתיע. ניצב ברונו שטיין (פלאש 90, מרים אלסטר)

טלטלה בצמרת המשטרה: מפקד מחוז מרכז ניצב ברונו שטיין הודיע היום (רביעי) במפתיע על פרישתו משורות המשטרה. בחודשים האחרונים הועלה שמו של ניצב שטיין כמועמד אפשרי לתפקיד המפכ"ל, אך הוא עצמו מעולם לא התייחס לדברים וגם גורמים במשרד לביטחון פנים הטילו ספק באפשרות כי ייכלל ברשימת המועמדים הסופית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

כבר לפני חמישה שבועות הודיע ניצב שטיין למפכ"ל המשטרה יוחנן דנינו על כוונתו לפרוש, והבוקר הכריז על כך במהלך ישיבה של סגל הפיקוד הבכיר של מחוז מרכז. לדבריו החליט לפרוש בשל כוונתו לצאת ללימודים ולהקדיש יותר זמן למשפחתו.

שטיין התגייס למשטרת ישראל ב-1984 ובשנת 2000 מונה לראש אגף המבצעים במרחב ירקון. ב-2004 מונה למפקד מרחב אילת ולאחר מכן למפקד מרחב ציון במחוז ירושלים. בתפקידו זה התמודד שטיין עם שורה של הפגנות חרדים סוערות על רקע פתיחת חניונים סמוך לעיר העתיקה בשבת. כמו כן נאלץ שטיין להתמודד עם שורת עימותים סוערים עם פלסטינים במזרח ירושלים.

לאחר מכן הועלה שטיין לדרגת ניצב ומונה במאי 2011 לראש אגף התנועה. במסגרת תפקידו יזם מספר פעולות מקוריות למאבק בתאונות דרכים וללכידת נהגים עבריינים. שנתיים לאחר מכן מונה למפקד מחוז מרכז. בעבר נקשר שמו של ניצב שטיין במספר פרשיות, אך מכולן יצא נקי.

חברות עם עו"ד פישר

הבוקר פורסם בעיתון "הארץ" כי בסוף השבוע האחרון בילה שטיין במסיבה פרטית שערך עורך דין רונאל פישר, וזאת למרות שנגד פישר מתנהלת חקירה פלילית והוא נחשד בעבירות חמורות.

רונאל פישר ואלון חסן

ניצב שטיין מעולם לא הסתיר את חברותו עם עו"ד פישר, שאף ייצג אותו בעבר. פישר נעצר לאחר שתועד כשהוא מקבל 150 אלף דולר מאלון חסן, יושב הראש המודח של ועד עובדי נמל אשדוד.

על פי החשד, פישר הציע לחסן שיקבל מידיו סכומי כסף גדולים שיועברו לקציני משטרה, וזאת בתמורה למידע מתיקי החקירה המתנהלים נגדו - מידע רגיש שעשוי לסייע לו לחמוק מעונש.