תופעה: ערבים ישראלים בשירות דאעש

על רקע התגברות קולות התמיכה בדאעש בקרב אזרחי מדינות אירופה, הולכים וגוברים גילויי התמיכה בארגון גם בין גבולות ישראל. אישים מוכרים במגזר הערבי מביעים תמיכה בפעולותיו הרצחניות ואף חולקים את האידיאולוגיה המניעה אותו. "בסופו של דבר תהיה כאן מדינה אסלאמית", הם אומרים

במערכת הביטחון לא הספיקו להתרגל להצטרפותם של ערבים ישראלים לשורות המורדים בסוריה, וכבר נאלצים שם לספק מענה לתופעה חדשה ומטרידה הרבה יותר הכוללת תמיכה נלהבת מצד אזרחים ישראלים בארגון דאעש – חלקם אף חצו את הקווים וכעת הם לוחמים בשורות הארגון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

גילויי התמיכה בארגון הטרור הרצחני הולכים ותופסים באחרונה תאוצה גם בקרב המגזר הערבי בישראל, שאינם חוששים לומר כי ההכרזה על מדינה אסלאמית היא רק עניין של זמן. "בסופו של דבר תהיה פה מדינה אסלאמית, זה ברור", אומר היום (ראשון) א' מצפון הארץ, שנחשב לדמות מוכרת במגזר הערבי. "היא תכלול גם את ירדן וגם את ישראל, שהיא חלק מאדמות המוסלמים שנגזלו".

"בסופו של דבר תהיה כאן מדינה אסלאמית", ת (AP)

כשעל הקיר מאחוריו תלוי דגל דאעש, מסביר א' כי לא מדובר בארגון טרור ואף מצדיק את עריפת ראשיהם של שני העיתונאים האמריקנים. "אנחנו יודעים שהרבה מעצורי גואנטנמו לא הועמדו לדין", טוען א'. "הלוואי והעצורים המוסלמים בישראל ובארה"ב גם יועמדו למשפט".

את סמל דאעש מצאנו גם במסגד באום אל פחם, שם בעקבות הצבתו חקרו זרועות הביטחון את האימאם. הוא מצדו, מכחיש את השתייכותו לארגון. "זהו דגלו של מוחמד שליח אללה", הסביר. "איש אינו יכול לומר שאנו משתייכים לארגון, ההיפך הוא הנכון".

על רקע התחזקות רעיון המדינה האסלאמית באירופה ובמדינות השכנות, נראה כי האידיאולוגיה שמאחוריו סוחפת כעת תומכים גם בישראל. לפי שעה הם מכנים את עצמם "תאים רדומים". הגדרה נפיצה שתלויה בשעת הכושר שתבוא, ובקריאה לצאת ולהילחם בשם "מדינת האסלאם".