מאז חודש יולי: 80 תקיפות ברכבת הקלה בי-ם

רצח הנער הפלסטיני מוחמד אבו חדיר גרם לתסיסה בשכונות הערביות והוביל לגל מחאה אלים. מאז, אירעו עשרות מקרים של זריקת אבנים ובקבוקי תבערה לעבר הרכבת הקלה, שבהם הושחתו תחנות הרכבת והקרונות עצמם. הנזקים: רק 16 מתוך 23 רכבות פועלות כסדרן ותדירות הנסיעה תיפגע לכל אורך הקו

תקיפת תחנה ברכבת הקלה, יולי 2014

הרכבת הקלה בירושלים נתקלת בתקופה האחרונה בקשיים לתפעל באופן רציף את נסיעותיה בעקבות מקרים רבים של השלכת בקבוקי תבערה ואבנים באזורי השכונות הערביות בצפון העיר. גורמים ברכבת מציינים כי מאז תחילת אוגוסט ועד היום אירעו לאורך התוואי לא פחות מ-41 אירועים כאלה שבהן הושחתו תחנות וקרונות של הרכבת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הגורמים ברכבת הקלה מציינים את רצח הנער הפלסטיני מוחמד אבו חדיר, שאירע בתחילת יולי, כנקודת ציון שלאחריה חלה תסיסה בשטח והחלו אירועים סדרתיים של פגיעה ברכבת. מאז תחילת גל המחאה האלימה, בעקבות הרצח, אירעו בסך הכל כ-80 תקיפות במתחמי הרכבת הקלה.

תקיפת תחנה ברכבת הקלה, יולי 2014

הבוקר (ראשון) הודיעו ברכבת הקלה כי לנוכח האירועים האחרונים, רק 16 מתוך 23 רכבות פועלות כסדרן ולכן תדירות הנסיעה ברכבת תיפגע לאורך הקו. גורמים במשטרה מביעים תמיהה ותוהים כיצד חברה שמתהדרת בחסינות מפני פגיעת אבנים משביתה כה מהר מספר רב של רכבות. מאז אירועי רצח הנער אבו חדיר נעצרו כמאה חשודים במעורבות במהומות ובפגיעה בתשתיות הרכבת הקלה, והפעילות הגלויה והסמויה של המשטרה עדיין נמשכת במקום.

ארכיון (חדשות 2)

"סומכים על הגורמים שיטפלו בנושא"

תושבים רבים פנו בשבועות האחרונים לעיריית ירושלים, בעיקר אלו שנסעו בתנאים הבעייתיים בשכונות הערביות בעיר. שפי, תושבת העיר, כתבה בעמוד הפייסבוק של העירייה: "כמעט בכל יום נזרקות אבנים על הרכבת, חלונות מנופצים ורק בנס לא נרצח עדיין אף נוסע. זו רק שאלה של זמן עד שיירצח הנוסע הראשון".

"שיא האירועים היה כמובן בתקופת המהומות בשל רצח הנער אבו חדיר, אז נוטרלה הרכבת לחלוטין", אמר אהוד רמבח, יושב ראש המינהל הקהילתי בפסגת זאב, לחדשות 2 Online. "גם כשהיא חזרה לתפקד, רוב התושבים עלו לתחנה באזור הגבעה הצרפתית וויתרו על הנסיעה דרך השכונות הערביות".

תופעה מאז הרצח. אבו ח'דיר (רויטרס)

למרות זאת רמבח מדגיש כי כוחות הביטחון והעירייה מנסים לחזור לשגרה. "המצב אמנם לא אידיאלי וזריקות אבנים קורות מדי פעם, אבל המציאות חזקה מכל דבר ואני סומך על הגורמים שיטפלו בנושא", הוא הסביר. "אפשר לצאת בכותרות מפוצצות על סגירת תחנות ועל שינוי תוואי הציר אבל אנחנו ריאלים, והציר כפי שהוא כרגע מאוד חשוב לתושבים כדרך יציאה מהשכונה, ולא פחות חשוב מכך - יש כאן מסר חשוב שהשכונות הערביות הן עדיין חלק מהעיר".