מסמכי העלייה של סוטלוף נחשפים

בני משפחתו של העיתונאי היהודי-אמריקני שהוצא להורג בידי דאעש פעלו במשך החודשים האחרונים בקדחתנות כדי למחות מהרשת כל זכר לזהותו הישראלית. במהדורה המרכזית חשפנו את מסמכיו האישיים של סוטלוף, בהם תעודת הזהות הכחולה שלו, דרכונו הישראלי ואפילו תעודת העלייה שלו משנת 2005

מאז שנחטף בידי פעילי ארגון דאעש לפני כשנה בסוריה, פתחו בני משפחתו של העיתונאי היהודי-אמריקני סטיבן סוטלוף במאמץ נרחב לטשטוש זהותו הישראלית. הערב (חמישי) חשפנו במהדורה המרכזית את מסמכיו האישיים של סוטלוף, שהיו עלולים להסגיר את אזרחותו לו נפלו בידי שוביו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

עם היוודע דבר חטיפתו לפני מספר חודשים, לא בזבזו בני משפחתו של סוטלוף זמן יקר ופעלו כדי להסיר מעל דפי הרשת כל זכר או אזכור שעשוי יהיה לרמז או להעיד על אזרחותו הישראלית.

תעודת הזהות הכחולה של סוטלוף (חדשות 2)

במסגרת מאמץ נרחב וחוצה יבשות, הורידו חבריו אתרים שלמים מהאינטרנט, מחקו טורים עיתונאיים שכתב ובהם התייחס ליהדותו וסרקו אחר כל פרט שעשוי היה להסגיר את סודו הגדול מפני שוביו.

"ברגע שנודע לנו שהוא נשבה – הסרנו את אתר האינטרנט הקהילתי שלנו", סיפר רב הקהילה היהודית במיאמי, שמלווה את בני משפחת סוטלוף. "לא יכולנו לקחת סיכון שמישהו יראה תמונה שלו באתר אינטרנט יהודי".

מתוך חתימות הדרכון של סוטלוף (חדשות 2)

במהדורה המרכזית חשפנו הערב את מסמכיו הרשמיים של סוטלוף מטעם ממשלת ישראל, בהם תעודת הזהות הכחולה שבה החזיק, דרכונו הישראלי ובו חותמות ביקורת הגבולות ואף העתק של תעודת העולה שלו משנת 2005, אז עלה לישראל.

תעודת עלייה שקיבל סוטלוף בשנת 2005 (חדשות 2)

חרף חשיפת הקשר הישראלי סביב זהותו של סוטלוף, לא ברור לפי שעה האם יזכו הוריו לביקור תנחומים מצד גורם רשמי מטעם ממשלת ישראל. עם זאת, באירוע לציון 40 שנה לימ"מ שלח הערב ראש הממשלה בנימין נתניהו תנחומים למשפחת סוטלוף "שנרצח באכזריות תהומית בידי מרצחי דאעש. סטיבן נרצח כי הוא היווה עבור המחבלים המרצחים הללו סמל של המערב - אותה תרבות שהאסלאם הקיצוני מבקש להכחיד.
האסלאם הקיצוני רואה בישראל, בארה"ב ובעולם החופשי שותפים לדמוקרטיה וליברליות - ערכים שהוא רוצה להעלים מן העולם".