עומרי כספי בדרך לעונה נוספת ב-NBA: "אני מאמין שאוכל לפרוץ גבולות השנה"

הישראלי הראשון בליגה הטובה בעולם הוביל את הנבחרת לאליפות אירופה, ובריאיון לקראת פתיחת העונה החדשה הוא סימן מטרות: "אני רוצה להביא את מה שעשיתי הקיץ בנבחרת גם ב-NBA". כספי הדגיש כי יפרוש מהנבחרת רק כאשר יפרוש מכדורסל: "אני נהנה מהמשחק יותר משאני נהנה להרוויח בו"

עומרי כספי, הישראלי הראשון ב-NBA, טס הלילה (חמישי) לארה"ב לקראת עונתו השישית בליגה הטובה בעולם, וצפוי לחזור לקבוצה בה התחיל את המסע בארה"ב. כספי בן ה-26 כבר הגיע לסיכום עם קבוצת סקרמנטו קינגס, ולאחר בדיקות רפואיות יחתום על חוזה באופן רשמי ויסתפק בשכר מינימום של 915 אלף דולרים לעונה. לקראת העונה החדשה והמרגשת מבחינתו, התיישב כספי לריאיון והצהיר: "אני מרגיש שאני הרבה יותר בשל ובמקום יותר טוב".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

את שתי העונות הראשונות, המוצלחות מאוד מבחינתו, כספי העביר בסקרמנטו. לאחר מכן שיחק שנתיים בקליבלנד קבאלירס, שנתיים שהיו הרבה פחות מוצלחות. בעונה שעברה הגיע לתחנה השלישית שלו בליגה יוסטון רוקטס. פתיחת העונה נראתה מבטיחה ונראה היה שכספי חוזר לימיו הטובים בליגה, אך בחלק האחרון של העונה כספי איבד את מעמדו ובמשחקים המכריעים בפלייאוף לא שותף כלל. בקיץ יוסטון ויתרה עליו, ולאחר שבועות מלאים באי-וודאות, הוא קיבל את ההצעה לשוב לסקרמנטו.

כספי, שיהיה הישראלי השלישי ב-NBA לצד גל מקל המשחק בדאלאס ודייוויד בלאט שיאמן את קליבלנד, הוביל בשבועות האחרונים את נבחרת ישראל במוקדמות אליפות אירופה. הנבחרת הבטיחה שוב את מקומה באליפות, וכספי סיכם את המסע המרגש: "אני מאוד אוהב את הנבחרת. היה לנו קיץ מיוחד. אני מקווה בעזרת השם לעשות אותו גם בעוד עשר שנים. היום שבו אפרוש מכדורסל יהיה היום שבו אעזוב את הנבחרת. עד אז, אתם תראו אותי פה כל קיץ".

"נהנה מהמשחק"

"לקחתי סיכון בזה שאני עדיין לא חתום על החוזה בסקרמנטו ושיחקתי בנבחרת בלי חוזה", טען כספי. "אני אמנם מבוטח, אבל אין לי חוזה, שזה דבר מסוכן. אבל אני נהנה מהמשחק יותר משאני נהנה להרוויח בו". על דרכו החדשה אמר כספי כי "ברגע שהסוכן העלה את האופציה זה העלה לי הרבה זיכרונות טובים, אני רוצה להביא את מה שעשיתי הקיץ בנבחרת ל-NBA". 

למרות ההצעות מאירופה הדגיש כספי כי הוא לא מתכוון לחזור בקרוב: "NBA זה החלום, והוא לא השתנה. אני עדיין אותו ילד שבלב בוערת בו האהבה למשחק, ורוצה להצליח ולפרוץ גבולות. אני מאמין שזה יכול לקרות השנה - אני מרגיש שיש לי מה לתת ואני אצטרך להילחם וליהנות, אני כל פעם נלחם. כשאתה נמצא בארצות הברית, אתה מתחרה עם השחקנים הכי טובים בעולם".

על בלאט, שמונה למאמן הראשי של קליבלנד וידריך סגל נוצץ שמועמד לזכייה באליפות, אמר כספי כי "בלאט זכה בלוטו כמה פעמים ואני שמח בשבילו. אני חושב שיש לו קבוצה מדהימה. כמי ששיחק בקליבלנד, אני יודע להגיד שמתחילת העונה ועד אפריל שמש הוא לא יראה, זה בטוח. כמאמן אירופאי ראשון ב-NBA אנשים יסתכלו עליו בהתחלה בעין עקומה כי זה ארה"ב וככה זה - זו תחרות, אבל הוא מספיק טוב, מספיק מנוסה וכולנו מאחוריו".