האם הסופרת אלונה קמחי הסיתה לרצח העיתונאי טוביה טננבאום?

הסופרת קראה לפגיעה פיזית בעיתונאי שהציג עצמו ככתב זר על מנת לחשוף את עמדות הפלסטינים כלפי הסכסוך. קמחי כתבה כי צריך "להעלות אותו על המוקד וסאלאמאת בחולות של ראשון", וטננבאום טען בתגובה: "זו פשוט קריאה לרצח, מפחיד לראות את זה"

אלונה קמחי, ארכיון (פלאש 90)

איומים על העיתונאי הגרמני-יהודי טוביה טננבאום בעקבות הכתבה על פועלו בחדשות 2: הסופרת אלונה קמחי, שאף שובצה במקומות האחרונים של מפלגת מרצ בבחירות האחרונות, קראה לפגיעה בטננבאום שהציג עצמו ככתב זר בשם "טובי" על מנת "לחשוף מה הערבים והשמאל הקיצוני באמת חושבים על ישראל". פעילותו של טוביה הוצגה בסוף השבוע האחרון בכתבתו של יוסי מזרחי ב"אולפן שישי".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

קמחי, בת זוגו של המוזיקאי יזהר אשדות, כתבה בעמוד הפייסבוק שלה "את הטננבאום הזה הגיע הזמן להעלות על מוקד. יש לי כמה ידידים בלוד שישמחו לעשות את העבודה השחורה וסאלאמאת בחולות של ראשון". הסטטוס נכתב בפרופיל האישי של קמחי, שתוכנו אינו פומביו ומוצג לחברים בלבד.

הסטטוס עורר סערה ברשת, והפורום המשפטי למען ישראל אף קרא ליועץ המשפטי הממשלה לחקור את קמחי בשל דבריה. טננבאום הגיב על דברי קמחי בשיחה עם חדשות 2 Online: "ראיתי את הפוסט אתמול בלילה, והאמירות נראו לי מאוד חריגות והזויות. לא האמנתי שמישהי מסוגלת לדבר ככה, ועוד אישה שרצה לכנסת ברשימה של מרצ".

הסטטוס הפוגעני של קמחי (צילום מסך)

"זו פשוט קריאה לרצח - אין לי מושג למה היא כתבה את זה, ואני לא מכיר אותה", הוסיף טננבאום. "האנשים האלה שמציגים את עצמם כאוהבי שלום, אם אתה לא מסכים איתם הם רוצים לרצוח אותך".

העיתונאי קרא למפלגתה של קמחי לגנות את הדברים: "ככה מתנהגת שוחרת שלום? זה היה מפחיד לקרוא את זה. מפריע לי שאף אחד לא מגנה את זה ואף אחד לא יצא חוצץ נגד אמירה חמורה כזו. הייתי מצפה ממרצ שתגנה את דברי ההסתה הללו". 

טננבאום בעת עבודתו בישראל

נחי אייל, מנכ"ל הפורום המשפטי למען ישראל, כתב לוינשטיין כי אין דרך אחרת לפרש את הדברים אלא כהסתה לרצח של הנ"ל. "משמעות 'ההעלאה על המוקד' ו'העבודה השחורה' ו'החולות של ראשון' אינן מותירות ספק ביחס לתובנות למה כוונתה של הגברת קמחי ומה מטרת כתיבת הדברים. על הסתה לאלימות ולפגיעה באזרחים אין מערכת אכיפת החוק יכולה לעבור לסדר היום", הוסיף. את תגובתה של אלנוה קמחי לא ניתן היה להשיג.