הוריו של דניאל טרגרמן למזכ"ל האו"ם: "מדוע אתה שותק?"

גילה ודורון טרגרמן, ששכלו את בנם דניאל בן 4.5 מפיצוץ פצמ"ר בנחל עוז, הפנו מכתב לבאן קי מון והפצירו בו להשמיע את קולו נגד החמאס, ולא רק נגד ישראל. "ועדת החקירה לא תבדוק כיצד יורים מתוך מבני או"ם - האם שתיקתך מעידה על הסכמתך עם ההתעללות בעם הפלסטיני וההתעללות בעם הישראלי?", כתבו ההורים הכואבים

משפחת טרגרמן בימים שקטים ושמחים יותר (באדיבות המשפחה)

הוריו של דניאל טרגרמן ז"ל, שנהרג לפני כשבועיים מפגיעת פצצת מרגמה בבית המשפחה, פנו למזכ"ל האו"ם באן קי מון במכתב בו הם דורשים ממנו להשמיע את קולו נגד פשעי החמאס - במקום להקים ועדת חקירה לבדיקת ההתנהלות הישראלית ב"צוק איתן".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"כאשר ישבנו שבעה, על פי מנהג האבלות היהודי, שמענו על החלטתך להקים ועדת חקירה לאירועי הלחימה", כתבו הוריו של דניאל ז"ל למזכ"ל האו"ם. "את ההודעה בנושא העברת לראש הממשלה נתניהו - כך אנחנו למדים - חצי שעה בדיוק לאחר שדניאל שלנו נרצח. אפשר שהתקשרת כאשר דניאל שלנו עדיין היה מוטל שם, בסלון ביתנו".

גילה ודורון טרגרמן את מורת רוחם וכאבם הגדול מכך שוועדת החקירה עתידה לבחון אך ורק את הצד הישראלי. "ועדת החקירה לא תתבקש לבדוק כיצד ייתכן שפעילי טרור יורים מתוך מבני האו"ם", כתבו. "היא גם לא תבדוק כיצד ייתכן שחמאס מתעלל בעם הפלסטיני, ואיך פעיליו כופים על תושבי הרצועה לחפור מנהרות שמטרתן היחידה היא טרור נגד עם ישראל. מדוע אתה שותק? האם שתיקתך מעידה על הסכמתך עם ההתעללות בעם הפלסטיני וההתעללות בעם הישראלי?"

"דניאל מת לנו בידיים" (באדיבות המשפחה)

"תוכל לדמיין חיים בפחד קבוע?"

ההורים הכואבים סיפרו במכתב לבאן קי מון על מציאות חייהם הקשה עוד לפני הטרגדיה הנוראה. "היינו משפחה מאושרת", סיפרו. "התגוררנו בקיבוץ נחל עוז הסמוך לעזה, ואז הגיע איום המנהרות. בלילות שמענו רחשים וקולות חפירה מתחתינו. האם תוכל, אדוני המזכ"ל, לדמיין כיצד חיינו? איך חיים בפחד קבוע מפני פצצות מרגמה ומפני מחבלים שיגיחו ממנהרות חבלה?"

באן קי מון (רויטרס)

"ואז, ביום שישי לפני שבועיים, דניאל בן ה-4.5 נרצח בתוך ביתנו", המשיכו ההורים. "כל אמצעי הזהירות שנקטנו, נכשלו. הוא נרצח מפצמ"ר שירו פעילי טרור ארורים מעזה ומת לנו בידיים. מת אל מול עיני אחותו הקטנה בת 3.5, אל מול אחיו שהוא רק בן 4 חודשים ולעינינו - אבא ואמא שלו".

"איננו מחפשים את האחראים למותו של דניאל שלנו", חתמו ההורים את המכתב המרגש והכואב. "אנחנו רק מבקשים שתשמיע את קולך נגד הפשע הזה ונגד הפשע של החמאס בעמו".