תחרות צלילה חופשית הובילה למות מדריך בריף הדולפינים באילת

מדריך צלילה בן 29 מצא את מותו בריף הדולפינים באילת לפני כשבועיים לאחר שהשתתף בתחרות צלילה חופשית עם צוללנים אחרים – במהלכה עצר את נשימתו לזמן ארוך מתחת למים. ריף הדולפינים: "המדריך חדר לשטח הבריכות ועשה מעשה אסור. אנו מצטערים על התוצאה הטרגית"

ריף הדולפינים באילת. ארכיון (רויטרס)

תחרות קטלנית הובילה למות מדריך צלילה באילת: המשטרה הורתה היום (שלישי) על פתיחה בחקירה פלילית נגד בעלי ריף הדולפינים באילת, זאת לאחר שמדריך צלילה שהשתתף בתחרות צלילה חופשית שנערכה בבריכות בריף - מצא את מותו במהלכה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

האירוע התרחש לפני עשרה ימים, אז הגיע המדריך יחד עם מדריכי צלילה נוספים לאזור הבריכות בריף הדולפינים באילת, שם הם ערכו תחרות צלילה חופשית - כזו שבמהלכה צוללים המשתתפים מתחת למים ועוצרים את נשימתם - זאת ללא בלוני חמצן.

כשהגיע תורו של המדריך להשתתף, הוא צלל ועצר את נשימתו - אלא שכעבור זמן קצר הוא התעלף ואז טבע. גופתו נמצאה במקום רק למחרת. חוקרי המרחב הדרומי של המשטרה הורו על סגירת הבריכות במקום - ועל פתיחה של חקירה פלילית נגד הבעלים בחשד לגרימת מוות ברשלנות.

מריף הדולפינים באילת נמסר בתגובה: "מדובר במדריך צלילה שחדר לשטח הבריכות לאחר שעות הפעילות ועשה מעשה אסור ללא ידיעתנו. מצטערים על התוצאה הטרגית ועושים הכל שמקרים כאלה לא יישנו".