משבר בין ההנהלה לעובדי הדואר: עיצומים בשירות "דואר נע"

עובדי הדואר, שזועמים על הדרישה לפטר 1,500 עובדים נוספים, החליטו על עיצומים ללא הגבלת זמן. שירות "דואר נע" הפועל בפריפריה יושבת עד להודעה חדשה, מלבד ביישובי עוטף עזה

אילוסטרציה (חדשות 2)

תושבי עוטף עזה, ששבים היום ללימודים בחסות הפסקת האש, יכולים גם להתנחם בכך שבשל המצב הביטחוני עיצומי הדואר יפסחו עליהם. בשאר יישובי הפריפריה, הנסמכים על שירות "דואר נע", המצב שונה: בשל המשבר מול ההנהלה, עובדי הדואר משביתים מהיום (שני) ועד להודעה חדשה את השירות ברחבי הארץ, מלבד יישובי עוטף עזה. 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

העובדים, שדורשים מההנהלה לחזור בה מפיטוריהם של 1,500 עובדים נוספים על אלו שהוגדרו בהסכם הקודם, הקימו כבר אתמול משמרת מחאה מול ביתו של שר האוצר יאיר לפיד. "העובדים הסכימו לצעדי התייעלות כואבים", אמר שמעון פרג'ון, יו"ר ועד עובדי הדואר. "אני קורא למשרד האוצר ולהנהלה לחזור בהם מהדרישה האיומה לפטר כ-1,500 עובדים נוספים ולחתום על תכנית הבראה במטרה להציל את החברה ולא כדי לקבור אותה".

עובדי הדואר פתחו בעיצומים כבר לפני כחמישה חודשים במהלכם השביתו את חלוקת הדואר במחאה על הכוונה לפטר אלפים מעובדי החברה, לטענתם, ללא תכנית שיש בה כדי לפתור את המשבר בחברה לטווח ארוך. בתחילת חודש מאי, החלו נציגי העובדים, ההסתדרות, הנהלת החברה ונציגי האוצר במשא ומתן אינטנסיבי ואף הגיעו להבנות משמעותיות. במסגרת ההסכם שהושג הוחלט כי מאות עובדים ייצאו לפרישה מוקדמת, אך לטענת העובדים ההנהלה ונציגי משרד האוצר דרשו פיטורים נוספים.

"הסכמנו לשלם מחיר כבד וכואב מאד", אמר פרג'ון. "למרות שכבר הגענו לישורת האחרונה במשא ומתן, עכשיו מתברר שהאוצר וההנהלה רוצים לפטר עוד אלפי עובדים קבועים. אנחנו לא יכולים להסכים לזה. דירקטוריון הדואר התכנס אמש על מנת לדון בהתפתחויות, לאחר שרשות החברות ביקשה מהדירקטוריון התייחסות למשבר במגעים.