חצי מיליארד ש"ח ו-35 ק"ג פחות. שי פירון מתכונן לעלות כיתה

בעוד יומיים יפתח פירון את שנת הלימודים השנייה שלו בתור שר חינוך, אבל עכשיו, אחרי הקיץ הקשה של צוק איתן, הוא ייאלץ להסתדר עם תקציב מקוצץ למדי שיחייב אותו להדק את החגורה. את זה באופן אישי הוא כבר עשה, אחרי שהשיל עשרות קילוגרמים ממשקלו

בצל מבצע צוק איתן, שר החינוך שי פירון יפתח השבוע את שנת הלימודים השנייה שלו בתפקיד. בשבועיים הראשונים, אחרי שנים שהפוליטיקה נשארה מחוץ למערכת, פירון עודד את המורים להביע את דעתם על החודשיים האחרונים, בהם הפכו בתי ספר בדרום לבסיסי צבא. לא יהיו לימודים רגילים, אלא הרבה שאלות קשות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"הסימן הישר היחיד שאני מכיר הוא מוות", אמר פירון. "הילדים רוצים לשמוע אותנו. לא קורה אסון אם מורה מביע את דעתו". הוא הבטיח שהפעם זה לא ייגמר כמו המקרה של אדם ורטה מטבעון שפוטר לאחר שאמר בכיתה כי "צה"ל עשה מעשים לא מוסריים". "שהמורים ישאלו את השאלות הקשות בכיתה, אני אשאל בממשלה", הבטיח פירון.

פירון עומד בפני מבחן משמעותי. את מחיר המבצע ישלם בעיקר משרדו, במאות מיליוני שקלים. "הרפורמות יימשכו, לא נפגע בליבת המערכת", הרגיע פירון, אך סייג: "יחד עם זאת, הייתה מלחמה והיא עלתה הרבה כסף".

פירון בבית הספר בקיבוץ סעד (חדשות 2)

35 קילוגרם פחות

מלבד השינויים הרבים שהוא מנסה להנהיג בחינוך, שינוי אחד שבטוח הצליח הוא השינוי האישי באורח חייו של השר. לפני כמה חודשים, כשהתמוטט בנסיעה רשמית לפולין, הבין פירון שזה הזמן לקחת את עצמו בידיים.

הוא השיל 35 קילוגרמים מאז עבר ניתוח לקיצור קיבה, התחיל להקפיד על תזונה נכונה ופעילות גופנית. "היה לי חשוב להרגיש טוב עם עצמי, הרגשתי כבד וזה הציק לי", סיפר פירון הנבוך. "הגעתי לגיל בו הבריאות מתחילה לשחק תפקיד".

פירון חושש שזו שנתו האחרונה בתפקיד בגלל המצב הרע של מפלגתו יש עתיד בסקרים. בינתיים הוא ימשיך לכוון גבוה, יש שיאמרו גבוה מדי.