גופתו של הנעדר אהרון סופר נמצאה ביער סמוך לעין כרם

לאחר קרוב לשבוע של חיפושים לאיתור תלמיד הישיבה הנעדר אהרון סופר, הוקפאו החיפושים בשל מציאת גופה בהרי ירושלים. בתום בדיקות רפואיות, נקבע כי מדובר בתלמיד הישיבה סופר - אזרח אמריקני שנעלם לאחר שיצא עם חבר לטיול במערב ירושלים

גופתו של תלמיד הישיבה אהרון סופר ז"ל נמצאה אחר הצהריים (חמישי) בהרי ירושלים. סופר (23), שנעדר מזה כמעט שבוע, זוהה לאחר נתיחה רפואית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

המשטרה הודיעה הלילה כי בתום בדיקות רפואיות זוהתה הגופה שנמצאה הערב ביער הסמוך לשכונת עין כרם שבירושלים כגופתו של תלמיד הישיבה. ממצאי הנתיחה  לא העלו חשד לביצוע מעשה פלילי אך טרם נמסרו פרטים נוספים לגבי האירוע. בשעות הקרובות צפויה הגופה לעבור לידו משפחתו על מנת שתוכל להביאו לקבורה.

"בבוקר המשטרה ביקשה שנסייע בחיפושים", סיפר סמנכ"ל איחוד הצלה לייזר היימן שהשתתף במאמצי האיתור אחר תלמיד הישיבה. "המתנדבים שלנו הגיעו לחפ"ק בעין כרם, פה במורדות בחנו את כל השטח ומתישהו הרחנו ריח רע. המתנדבים שלנו התקרבו לשם, ומצאו את הגופה. אין עדיין זיהוי ודאי".

בצילומי האבטחה מיום שישי נראים סופר וחברו כשהם עולים בשעת צהריים על הרכבת הקלה בתחנה המרכזית בירושלים, ונוסעים עד לתחנת הר הרצל, הסמוכה ליער ירושלים. החברים ירדו מן הרכבת והחלו בטיול רגלי אותו תכננו מבעוד מועד.

זירת מציאת הגופה בהרי ירושלים

בשלב מסוים ירד החבר במדרון תלול, שבו פחד סופר ללכת. כששב החבר בדרך היקפית בחלוף שעה ארוכה - לא מצא את סופר. בשעות הראשונות לאחר היעלמותו של תלמיד הישיבה ניסה החבר לברר עם מכרים נוספים מה עלה בגורלו של סופר. רק בשעה 18:00, לאחר שעות של ניסיונות לאתרו, דיווח החבר למשטרה על היעלמותו של הצעיר.

יצא לטייל ביער ירושלים - ונעלם

כבר בשבת בבוקר החלו חיפושים נרחבים אחר תלמיד הישיבה, שהתמקדו ביער ירושלים. בימים שלאחר מכן הורחבו החיפושים גם אל שכונות סמוכות ליער, ואל אזור מגוריו של סופר במרכז העיר. במשטרה מדגישים כי כל האפשרויות נבדקות ובכלל זה האפשרות שסופר מעד ונחבל, האפשרות שמישהו תקף אותו והעביר אותו למקום אחר - וגם האפשרות שמדובר בחטיפה על רקע לאומני נלקחת בחשבון.

זירת מציאת הגופה

סופר הגיע מארצות הברית לישראל בגפו. בעקבות היעלמותו הגיעו הוריו ארצה, ונפגשו עם רחלי פרנקל, אמו של הנער נפתלי פרנקל ז"ל שנחטף ורצח, וגם לו הייתה אזרחות אמריקנית - על מנת לקבל ממנה עצות כיצד להפעיל גורמים אמריקניים שיפעילו מנופי לחץ על מקבלי ההחלטות בישראל.

לאחר מכן נפגשו ההורים עם מפקד משטרת ירושלים והתעדכנו בהתקדמות החיפושים. "אנחנו מאמינים שהוא עדיין חי במקום כלשהו וקוראים לכולם להתייחס אליו כאילו הוא בשר מבשרם", אמרה אמו חולדה. "שמענו שהוא מתכנן לצאת לטיול עם חבר", הוסיף אביו, "ומאז לא שמענו ממנו".