הפסקת אש: חודשה פעילות קו הרכבת לשדרות

לאחר התייעצות עם פיקוד העורף הנחה שר התחבורה ישראל כץ את רכבת ישראל לחדש את הקו לשדרות – וזאת לאחר שהושבת לפני כשבועיים בעקבות ירי הרקטות לדרום. מאז תחילת מבצע "צוק איתן" הופסקה פעילות קו הרכבת לשדרות מספר פעמים

חודשה פעילות קו הרכבת לשדרות (חדשות 2)

סימנים של חזרה לשגרה: רכבת ישראל הודיעה על חידוש פעילות קו הרכבת לשדרות החל מהשעה 17:00 הערב (חמישי), בעקבות התייעצות והערכת מצב שנערכה בין משרד התחבורה לאלוף פיקוד העורף.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

שר התחבורה כץ הנחה היום את רכבת ישראל לחדש את הפעלת הקו לאחר הפסקה של כשבועיים, שנבעה מירי הרקטות בדרום. מאז תחילת מבצע "צוק איתן" הופסקה פעילות קו הרכבת לשדרות מספר פעמים, וחודשה בהתאם להערכות של צה"ל וגורמי הביטחון.

עם פתיחת הקו לשדרות לראשונה לפני כתשעה חודשים, החליט השר כץ לאפשר לתושבי הדרום לנסוע לכל חלקי הארץ ללא תשלום עד להודעה חדשה. על פי ההחלטה, תושבי שדרות, נתיבות, אופקים והמועצות האזוריות סביבן יכולים לנסוע בחינם ברכבת. כמו כן זכאים לנסוע חינם גם אלפי הסטודנטים והמרצים הלומדים במכללת ספיר וכן תושבי המועצות האזוריות שדות נגב, שער הנגב, מרחבים, אשכול ובני שמעון.

לפני כשלושה חודשים וחצי פורסם בחדשות 2 סרטון פלסטיני שצולם מתוך תחומי רצועת עזה וחשף עד כמה גדול איום הטרור על מסילת הרכבת לשדרות. מדובר בקטע מסילה שאורכו 1,200 מטר ובו חשופה הרכבת לעיני הצד הפלסטיני, באזור צפון הרצועה.

להקמת קטע המסילה קדם ויכוח בין משרד הביטחון לבין משרד התחבורה. במשרד הביטחון דרשו להקים במקום מנהרה, אך אנשי משרד התחבורה העדיפו לסיים את הפרויקט במהרה בצורתו הנוכחית.