ירדן ג'רבי סגנית אלופת העולם בג'ודו

הג'ודוקא הישראלית בת ה-25 הפסידה בשלב הגמר ליריבתה מצרפת, וזכתה במדליית הכסף המכובדת. לצערה, היא איבדה את תואר אלופת העולם בו החזיקה בשנה האחרונה. מוקדם יותר העפילה לגמר אחרי שגברה על יריבה מיפן

ירדן ג'רבי, ארכיון (AP)

לא שמרה על התואר, אבל הביאה כבוד: הג'ודוקא ירדן ג'רבי, אלופת העולם בג'ודו לשנת 2013, זכתה היום (חמישי) במדליית כסף באליפות העולם שנערכה בעיר צ'לביאנסק שברוסיה. ג'רבי לא הצליחה להגן על התואר שלה בשנה השנייה ברציפות, והפסידה בגמר לקלריס אגבניינו הצרפתייה - עליה גברה בשנה שעברה בגמר התחרות, שנערכה אז בברזיל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בשעה 15:00 שעון ישראל עלו השתיים למזרן, ואגבניינו הצרפתית זכתה ביוקו כבר בחצי הדקה הראשונה של התחרות. לאחר כדקה וחצי הצליחה לרתק את ג'רבי בת ה-25 למזרן באיפון - ולקחת ממנה את תואר אלופת העולם. ג'רבי, עם זאת, יכולה להתנחם בכך שהיא הישראלית הראשונה שזוכה בשתי מדליות רצופות באליפות העולם.

"ידעתי שאני הולכת להתאבד על המדליה כמו חיה פצועה. היא פשוט הקדימה אותי, זה מרגיז ומעצבן", סיפרה ג'רבי לערוץ הספורט מיד לאחר קרב הגמר, והתייחסה לדרך שעשתה אל אליפות העולם, לאחר שהפסידה בשלבים המוקדמים באליפות אירופה. לדבריה, הניצחון בחצי הגמר היה בעיקרו מנטלי: "הצלחתי להוכיח לעצמי שאני עקשנית. הצלחתי להוכיח לעצמי שזה לא נגמר עד שזה לא נגמר".

בחצי הגמר התמודדה ג'רבי עם טשירו היפנית, ולאחר כארבע דקות של קרב הצליחה לרתק אותה למזרן באיפון - ולזכות בניצחון. טשירו בת ה-20 זכתה לאחר מכן במדליית הארד, לאחר שגברה על בלארד הצרפתייה. קודם לכן גברה ג'רבי על טרסטניאק הסלובנית, וזכתה באיפון תוך זמן קצר, ובשמינית הגמר ניצחה יריבות מקובה ופורטוגל.

פרשה מהתיכון כדי להתמקד בג'ודו

בגמר האליפות בשעה שעברה גברה ג'רבי על אגבניינו מצרפת באיפון בתוך 43 שניות בלבד, וזכתה בתואר אלופת העולם במשקל של עד 63 קילוגרם. עם הניצחון בגמר והפיכתה לג'ודוקא הישראלית הראשונה אי פעם שזוכה באליפות העולם, פרצה ג'רבי בבכי.

ג'רבי, שנולדה בנתניה למשפחה אמידה, פרשה מהתיכון על מנת להתמקד בג'ודו, בזכות העובדה שאביה המציא את המונה האלקטרוני במוניות. "אני זוכר תקופות שנאלצנו לדוגמה לשלם עבור הנסיעות לחו"ל", סיפר בשנה שעברה שמוליק ג'רבי לחדשות 2. "אני לא יודע לחזות מצב שאלמלא הנסיעות שמומנו על ידינו, לפחות חלקן, אינני יודע איך זה היה נגמר", הוסיף.

את הכרטיס הישראלי לאולימפיאדת לונדון ב-2012 הפסידה ג'רבי לאליס שלזינגר. "את התחרות שלנו בלונדון עשיתי, והפסדתי. היום אני באה ממקום אחר. ממקום יותר טוב", סיפרה אז ירדן. "אני טובה יותר, אני מוכנה יותר. אני מרגישה שהפעם אני לא אתן לזה לקרות יותר".