בת ה-9 שנפצעה בפיצוץ: "אנשים רעים פגעו בי, רוצה לחזור לשיר ולרקוד"

כמעט שבוע חלף מאז אירע הפיצוץ בשכונת הדר בחיפה, שממנו נפגעה ג'סיקה, ילדה בת 9 שעברה במקרה סמוך למקום עם אחיה. בעוד המשטרה ממשיכה לחקור את נסיבות המקרה, ג'סיקה מתאוששת בבית החולים ומשחזרת לראשונה את שעבר עליה. "היה פיצוץ ונפלתי", היא מספרת, "למה הם עשו לי את זה?"

כבר שישה ימים שג'סיקה ארול בת ה-9 מאושפזת במחלקה הכירורגית בבית החולים רמב"ם בחיפה. פיצוץ אדיר שהרעיד את שכונת הדר פצע אותה קשה, ולראשונה היא משחזרת את הרגעים הקשים שהובילו לפציעתה. "הלכתי יחד עם אח שלי, הלכנו לשחק ליד גן משחקים, ואז חזרנו הביתה", היא מספרת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"היה רימון, הוא התפוצץ ואז נפלתי. אחר כך אח שלי התקשר להורים שלנו שהגיעו למקום", מספרת הילדה הצעירה, כשסימני הפגיעה ניכרים על גופה. למרות הפציעה, ג'סיקה שומרת על החיוך המוכר שלה, מוקפת בחבריה, בני כיתתה ואמה, שלא משה ממיטתה מאז שהובהלה לבית החולים.

ג'סיקה לפני הפציעה, ארכיון (באדיבות המשפחה)

ג'סיקה הגיעה לבית החולים כשהיא במצב קשה, ומיום ליום חל שיפור במצבה הרפואי. "היא בסדר. מדברת ואוכלת, צוחקת ומחייכת", מספרת אמה. אביה טוען כי "מי שאחראי זה התרבות שבה אנחנו חיים. המצב שבו אנו חיים. למה הגענו למצב הזה? האחראי הוא מי שהביא את העם למצב הזה".

זה קרה בשבוע שעבר כאשר ג'סיקה טיילה יחד עם אחיה וכלב השכנים כמו בכל ערב סמוך לביתה, אז אירע הפיצוץ שעל פי החשד התבצע על ידי אדם שהיה מסוכסך עם אחד מבעלי הקיוסק במקום. במשטרה ממשיכים בינתיים לחקור את נסיבות המקרה, אך ג'סיקה עצמה יודעת לומר רק דבר אחד על מי שגרם לפציעתה: "אלה אנשים רעים. אני רוצה לשאול אותם, למה הם עשו לי את זה?".

זירת הפיצוץ, שבוע שעבר (חדשות 2)

ג'סיקה נפלה קורבן לסכסוך אלים רק משום שעברה במקום במקרה. היום היא מבקשת רק לחזור לשגרת חייה. "אני רוצה לחזור לבית הספר", היא אומרת. "לחזור הביתה". שאלנו את הילדה בת ה-9 מה תרצה לעשות כשתחזור סוף סוף לביתה, על כך ענתה: "רק לשיר ולרקוד".