חלם בשדרות: השוק החדש נסגר

למרות השקעה של כ-4 מיליון שקלים בשיפוץ - מתחם השוק החדש נותר סגור. הסיבה לכך היא שורת ליקויים אשר אילצה את מערך כיבוי האש בדרום להגדיר את המתחם כ"סכנה של ממש לציבור". עיריית שדרות בתגובה: "נפעל לפתוח את השוק על פי האישורים המתאימים"

מחכים לפתיחת השוק החדש. אילוסטרציה (תם כינר)

כיכר השוק ריקה: השוק העירוני החדש בשדרות היה אמור להיות עמוס בימים אלה בסוחרים וצרכנים אבל נותר שומם, כעדות עצובה למעשה חלם. השוק העירוני החדש, ששופץ בעלות של כארבעה מיליון שקלים, היה אמור להיות הפתרון הראוי עבור התושבים שסבלו עד כה משוק מוזנח - אך שורות ליקויים אילצו את מערך כיבוי האש בדרום לסגור את המתחם מחשש לחיי הלקוחות והסוחרים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במשך שנים פעל מתחם השוק בשדרות במצב של לכלוך, הזנחה וצחנה חונקת. במהלך השנה האחרונה הושקע סכום ניכר בשיפוץ המתחם כולו: בין השאר הותקנה במקום תקרה מקורה והוסדרו העמדות לסוחרים. אלא שלמרות ההשקעה העצומה, השוק נסגר פחות משבוע אחרי שנפתח, בגלל בגלל ליקויי בטיחות, חוסר אישורים של כיבוי אש וגם "סכנה של ממש לציבור" - כפי שקבע טפסר בכיר משה סויסה, מפקד מחוז דרום של כיבוי אש.

במכתב חריף שנשלח מכיבוי אש לעיריית שדרות, תיאר מפקד המחוז את המחסור באישורים הנדרשים ואת הליקויים שהביאו להחלטה על הסגירה. "קיים יסוד סביר להניח כי ההפרה עשויה לגרום לפגיעה בחיי אדם או לפגיעה חמורה ברכוש, המקום מהווה סכנה לשוהים בו", נכתב בפנייה.

בימים הבודדים שעבד השוק הוא היה גדוש באלפי תושבים שלא ידעו על הליקויים, ולפני מספר ימים מהנדס עיריית שדרות הוזמן לשימוע לפני סגירה בפני שירותי הכיבוי. על מנת שלא לסכן את התושבים גם בעת שריפה במקום, הוחלט לסגור את השוק עד להודעה חדשה.

עד שהמקום יקבל את האישורים הנדרשים ויתקן את הליקויים, ההשקעה העצומה ירדה בינתיים לטמיון. גורמים בעיריית שדרות אומרים שהחברה המפעילה שזכתה במכרז פועלת בימים אלה לקבלת טופס 4 (טופס אכלוס), ועד אז השוק יפעל במתכונת הישנה במקום חלופי סמוך.

בעיריית שדרות אמרו בתגובה: "אנחנו נפעל לפתוח את השוק על פי האישורים המתאימים של הגורמים המקצועיים על פי חוק".