גננת הגן שנפגע באשדוד לחדשות 2 Online: "נמנע אסון, מזל שהילדים לא היו"

בקול רועד סיפרה נינט פרץ על האירוע הקשה שבו התפוצצה רקטה בגן הילדים שאותו היא מנהלת: "חשבתי בהתחלה שמדובר בגן השני שנושא את אותו שם, אבל הבנתי מהר מאוד שמדובר בגן שלי". כך נראה הגן לאחר נפילת הרקטה

דקות ספורות אחרי שרקטה התפוצצה בגן הילדים באשדוד אותו היא מנהלת, סיפרה הגננת נינט פרץ לחדשות 2 Online על רגעי החרדה. "יצאתי מהגן 10 דקות קודם לכן, כי אני והסייעת הכנו את הגן לשנת הלימודים הבאה. שמעתי על זה ואני כולי רועדת", אמרה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אני עדיין לא יודעת איך זה נראה ומה בדיוק קרה", היא המשיכה בקול רועד. "חשבתי בהתחלה שמדובר בגן השני שנושא את אותו שם, אבל הבנתי מהר מאוד שמדובר בגן שלי. ממש נמנע אסון גדול, ברוך השם - זו השגחה מלמעלה. מזל שהילדים לא היו שם. אני עדיין לא יודעת מה קורה עם שנת הלימודים עם כל הרקטות, אבל אני מקווה בשבילם שהגן ייפתח כמו שצריך, כי הם חייבים את השגרה הזאת אחרי התקופה הקשה הזו".

הפגיעה בגן הילדים (עיריית אשדוד)

ראש העיר אשדוד יחיאל לסרי הגיע לזירת הנפילה והתייחס לפתיחת שנת הלימודים בעיר. "ערך החיים הוא ערך קדוש ביהדות, ל-1 בספטמבר אין שום ערך של קדושה", אמר. "זה יכול להיות גם ב-10, גם ב-15. צריך להשלים את המערכה מול חמאס ואז לפתוח את שנת הלימודים בצורה מסודרת, כמו שצריך".

בתמונות שצולמו בגן עצמו ניתן לראות את ההרס הרב שהותירה הרקטה בחצר גן הילדים. הרקטה פגעה סמוך למגלשה ולנדנדה שבה ילדים משחקים בשגרה. למרבה המזל הגן היה ריק מאדם באותה שעה, והתקרית הסתיימה ללא נפגעים אך עם נזק.

זירת הנפילה באשדוד (עיריית אשדוד)

מוקדם יותר הבוקר פגעה רקטה שנורתה מרצועת עזה ישירות בבית באשקלון, שניות לאחר שהאזעקה העירה את בני המשפחה. בעקבות הירי נגרם נזק כבד במקום. למרות שלא הספיקו להגיע למרחב המוגן, באורח פלא אף אחד מבני המשפחה לא נפגע.