בני ברק: בת 5 נדרסה למוות על ידי ג'יפ

ג'יפ שיצא מחניה פגע בילדה וגרם לה לפגיעת ראש ופגיעה רב מערכתית. היא פונתה תוך החייאה במצב אנוש לבית החולים תל השומר, שם נקבע מותה; המשטרה חוקרת את נסיבות התאונה

ארכיון (אנואר אמארה, אתר אל ערב)

נפגעה מרכב שיצא מחניה ונדרסה למוות: ילדה כבת 5 נפצעה קשות היום (שלישי) ברחוב ירמיהו בבני ברק לאחר שג'יפ פגע בה. צוותי מד"א, הצלה גוש דן ואיחוד הצלה שהוזעקו לזירה ביצעו בה החייאה ופינו אותה לבית החולים תל השומר, שם נאלצו לקבוע את מותה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מדוברות איחוד הצלה נמסר כי הילדה נפגעה מרכב מסוג ג'יפ שיצא מחנייה ואיבדה את ההכרה. שמוליק ברקוביץ מיחידת האופנועים של איחוד הצלה תיאר את המתרחש: "הגעתי לזירה בתוך כדקה מקבלת הקריאה ונתקלתי בילדה ללא הכרה לאחר שנפגעה מרכב, התחלתי בפעולות החייאה תוך כדי שלמקום הגיעו כוננים נוספים וניידת טיפול נמרץ".

ברקוביץ' הוסיף כי הילדה פונתה "תוך כדי פעולות החייאה לבית החולים כשמצבה קשה מאוד והיא סובלת מפגיעה רב מערכתית ופגיעת ראש קשה". ישראל גרוניך, כונן הצלה גוש דן, היה מהראשונים שהגיע לזירה והעניק לילדה טיפול רפואי, וציין כי הפציעה שנגרמה הייתה קשה מאוד וחייבה מתן החייאה באופן מיידי. בבית החולים נאלץ הצוות הרפואי לקבוע את מותה של הילדה. נסיבות התאונה נבדקות על ידי המשטרה, ושוטרי מרחב דן ובוחן תנועה הגיעו לזירה.

העונה המסוכנת ביותר לילדים

מנתוני ארגון "בטרם" לבטיחות ילדים, עולה כי בחופשת הקיץ השנה מתו 27 ילדים בתאונות שונות, שמונה מהם בתאונות דרכים. בשנת 2013 נהרגו 18 ילדים.

השנה בלטו במיוחד מקרי הטביעה המרובים שהסתיימו במוות, 11 מקרים, וזאת בהשוואה לשנת 2013, בה מתו ארבעה ילדים.

אורלי סילבינגר, מנכ"לית ארגון "בטרם", אומרת כי "עונת הקיץ היא העונה הקשה ביותר. נפגעים במהלכה ילדים רבים יותר מאשר בשאר עונות השנה. אנו מבקשים מההורים לזכור כי למרות שהחופש הגדול מסתיים עוד מעט יש לדאוג לבטיחותם". עוד מוסיפה סילבינגר: "בשל גובהם של ילדים קטנים לא ניתן לראותם בקלות כאשר נוהגים - הקפידו משנה זהירות בעת הנהיגה במרחב העירוני ושימו לב להולכי הרגל הקטנים".