רקטה פגעה בבית באשקלון: "הכל היה אש, חשבתי שאני חולם"

סמוך לשעה 06:30 העירה אזעקה את משפחת כהן מאשקלון, ושניות ספורות לאחר מכן התפוצצה רקטה בתוך חדר השינה בבית. נזק כבד מאוד נגרם לבית, אך למרבה המזל איש מהדיירים לא נפגע – למרות שלא הספיקו לרוץ למרחב המוגן. "רצנו להעיר את הילדים כשהטיל נפל בבית", סיפר האב. 21 בני אדם מבניינים סמוכים נפגעו באורח קל

את הבוקר הזה משפחת כהן לא תשכח הרבה זמן: שניות לאחר שהאזעקה העירה את בני המשפחה באשקלון, פגעה רקטה שנורתה מרצועת עזה ישירות בבית וגרמה למקום נזק כבד. למרות שלא הספיקו להגיע למרחב המוגן, באורח פלא אף אחד מבני המשפחה לא נפגע.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"כולם היו במיטות וישנו בזמן שהייתה האזעקה", סיפר לחדשות 2 האב יובל. "מיד רצנו אני ואשתי להעיר את הילדים ואיך שיצאנו מחדר השינה והערנו אותם, נפל הטיל בחדר השינה שלנו. החדר נהרס לגמרי, התקרות בחצי מהחדרים קרסו וזכוכיות עפו, אבל למזלנו יצאנו בנס".

הבית שנפגע באשקלון (חדשות 2)

"הייתי במיטה ואמא באה להעיר אותי, ופתאום אני רואה שהכל אש ולהבות", סיפר נאור, אחד מילדי המשפחה. "התחלתי להילחץ, לא ידעתי מה לעשות, חשבתי שאני חולם אבל קמתי והבנתי שזה אמיתי".

הרקטה חדרה דרך חדר השינה (חדשות 2)

אל זירת הנפילה המבהילה מיהרה להגיע אמו של יובל כהן, סבתם של הילדים, המתגוררת באחד המושבים הסמוכים. מי שהתגייס להרגיע את הסבתא הנסערת היה ראש העיר, איתמר שמעוני, שהגיע גם הוא למקום. "אין לך מה לדאוג, הכל בסדר, הכל יטופל, את צריכה לשמוח שכולם יצאו בשלום", אמר לה.

מעוצמת ההדף של הרקטה התנפצו חלונות במבנים סמוכים. צוותי מגן דוד אדום שהגיעו למקום העניקו טיפול רפואי ל-21 נפגעים באורח קל, רובם נפצעו מרסיסי זכוכית ומחבלות. כמו כן טופלו כ-30 נפגעי חרדה.

אחד מהפצועים בתקרית היה ליאם אטינזון, בן שבע, שפונה לקבלת טיפול בבית החולים ברזילי בעיר. "בזמן הפגיעה ישנתי וכשהייתה אזעקה אמא שלי העירה אותי", סיפר. "אני חושב שנפלה עלי זכוכית שחתכה לי את הלחי. כשיצאנו למדרגות שמו לב לחתך והתקשרנו לאמבולנס".

האקווריום בבית לא נפגע (חדשות 2)

בניין סמוך שספג נזק (חדשות 2)

במקביל לפגיעה הקשה באשקלון, אזעקה נשמעה הבוקר גם בערים רבות ברחבי גוש דן. מערכת כיפת ברזל יירטה בהצלחה רקטה אחת באזור תל אביב. באירוע לא היו נפגעים ולא נגרם נזק.

במהלך הלילה המשיך צה"ל את תקיפותיו ברצועת עזה. כלי טיס של חיל האוויר תקפו הלילה 21 מטרות טרור, בהן בניינים המהווים מוקדי פיקוד ושליטה של חמאס.

על פי הדיווח, בבניינים שהותקפו היו דירות ששימשו את ארגוני הטרור לתכנון פעילות. באחת הדירות פעל אתר לייצור אמצעי לחימה. בנוסף לכך תקף צה"ל שני מתחמי בית ספר במרכז ובצפון רצועת עזה.

מדובר צה"ל נמסר כי במהלך השבוע האחרון בוצע ירי חוזר ונשנה לעבר יישובי עוטף עזה מתוך בית הספר היסודי לבנים, "עלי בן אבי טלב", הממוקם בפאתי שכונת זייתון. בית הספר, המשמש כמחסה פליטים, הותקף יותר מ-12 שעות לאחר תחילת פעילות אזהרת אוכלוסייה הקוראת להתפנות משטח בית הספר.