סבתו של דניאל בן ה-4 לשר אהרונוביץ': "אנחנו רועדים מפחד"

סבתו של דניאל טרגרמן בן ה-4 שנהרג מפגיעת פצמ"ר בנחל עוז, לא הצליחה להישאר אדישה כשהשר אהרונוביץ' הגיע לנחם את בני המשפחה. היא הטיחה בו האשמות על כך שהתושבים התבקשו לחזור ליישוב. "תעשו משהו!", דרשה

אתמול הובא למנוחות דניאל טרגרמן ז"ל בן ה-4, שנהרג מפגיעת פצצת מרגמה בסוף השבוע האחרון בביתו בקיבוץ נחל עוז. הבוקר (שני) הגיע השר לביטחון פנים, יצחק אהרונוביץ', לביקור תנחומים אצל משפחת טרגרמן. בסרטון שפורסם בערוץ 1 נראית סבתו של דניאל מתפרצת לעבר השר ומטיחה לעברו האשמות קשות על התנהלות הממשלה במבצע ועל הקריאה לתושבי עוטף עזה לשוב לבתיהם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אני רוצה שתעשו! תקומו ותעשו, עם כל הקושי", אמרה הסבתא לאהרונוביץ'. "כל חייל שנמצא שם הוא כמו הבן שלי, או כמו הנכד שלי, אבל תעשו, תעשו משהו, אי אפשר ככה. איזה ביטחון אני יכולה לשלוח אותו? אנחנו רועדים מפחד שיקרה לו משהו".

דניאל טרגרמן ז"ל

"12 נכדים יש לי, אחד כבר לא נושם", הוסיפה. "'תחזרו לנחל עוז', אמרתם וחזרו. ואיזה מחיר אנחנו משלמים? איזה מחיר? אף אחד לא יחזירו לנו, אף אחד".

"אני מקבל את הביקורת באהבה ובהכנעה", אמר לאחר הביקור השר אהרונוביץ'. "המקום שלי זה להיות פה היום, לשמוע את הכאב. הדברים האלה נאמרים מתוך הלב. יש פה חוסר ודאות והכי חשוב להחזיר את הביטחון לתושבים. זה היה מפגש לא פשוט אבל בחרתי להיות איתם. הם רוצים תשובות והם צודקים".

הלווייתו של דניאל טרגרמן ז"ל (חדשות2)

מלשכתו של אהרונוביץ' נמסר כי ביקור הניחומים הסתיים בחיבוק בין הסבתא לבין השר. "היא ביקשה ממנו שייצג אותם ואת מה שעובר עליהם בממשלה ובקבינט", נמסר.

"ראיתי איך הרסיס מפיל את דניאל לרצפה"

מוקדם יותר היום מסרו הוריו של דניאל הצהרה לתקשורת, ובה שחזרו את רגעי האימה. "תוך שניות אתה מבין שזה לא סמוך לגדר או בשטח פתוח אלא ממש עלייך", סיפר האב בקול רועד.

"הכל קרה כל כך מהר, שלוש שניות אחרי האזעקה הבנתי שזה נפל ממש פה מעבר לקירות", המשיך דורון טרגרמן וסיפר. "ראיתי איך הרסיס חולף מולי ומפיל את דניאל לרצפה, אני קולט שהדבר הזה נכנס הביתה, הסתובבתי אחורה ליובל הבת שלנו, לקחתי אותה וזרקתי אותה אל גילה בממ"ד. גילה רצתה להתקשר למישהו אבל כבר ידעתי שאין צורך לקרוא למישהו שיבוא".

"הייתי ליד דניאל שנייה או שתיים לפני שכיסיתי אותו", נזכר האב האבל. "מיד רצתי לממ"ד לקחתי את גילה ואת שני הילדים ופשוט ברחנו מהתופת הזאת כשאנחנו משאירים את דניאל מאחור. זה היה כמו סרט, מאז אנחנו מנסים לעבור את זה יום יום, שלב שלב".