"ראיתי איך הרסיס מפיל את דניאל לרצפה"

יממה לאחר שהביאו למנוחות את בנם בן הארבע, התראיינו היום הוריו של דניאל טרגרמן ז"ל לכלי התקשורת וסיפרו על הכאב הגדול והתמונות הקשות שילוו אותם לכל החיים. "כיסיתי את דניאל וברחנו מהתופת. אנחנו מאוד רוצים לחיות בנחל עוז, אבל היו שם דברים מזעזעים, אי אפשר לחזור למקום הזה", אמרו בבכי

שלושה ימים לאחר שדניאל טרגרמן ז"ל נהרג מפגיעת פצצת מרגמה בביתו שבנחל עוז, מסרו היום (שני) הוריו, דורון וגילה, הצהרה לתקשורת בה שחזרו את רגעי האימה. "תוך שניות אתה מבין שזה לא סמוך לגדר או בשטח פתוח אלא ממש עלייך", סיפר האב בקול רועד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת
 
"הכל קרה כל כך מהר, שלוש שניות אחרי האזעקה הבנתי שזה נפל ממש פה מעבר לקירות", המשיך דורון טרגרמן וסיפר. "ראיתי איך הרסיס חולף מולי ומפיל את דניאל לרצפה, אני קולט שהדבר הזה נכנס הביתה, הסתובבתי אחורה ליובל הבת שלנו, לקחתי אותה וזרקתי אותה אל גילה בממ"ד. גילה רצתה להתקשר למישהו אבל כבר ידעתי שאין צורך לקרוא למישהו שיבוא".

"הייתי ליד דניאל שנייה או שתיים לפני שכיסיתי אותו", נזכר האב האבל. "מיד רצתי לממ"ד לקחתי את גילה ואת שני הילדים ופשוט ברחנו מהתופת הזאת כשאנחנו משאירים את דניאל מאחור. זה היה כמו סרט, מאז אנחנו מנסים לעבור את זה יום יום, שלב שלב".

גילה ודורון טרגרמן בהלוויה אתמול (חדשות 2)

"הזיכרון הכי חזק שנשאר לי מדניאל זה הרגע האחרון שהסתכלתי עליו, ממש שהיה את הצבע האדום", נזכרה האם גילה. "הוא יצא מהאוהל שהוא שיחק בו בסלון ואמרתי לו לרוץ לממ"ד אבל היה לו מבט קפוא בעיניים".

"רוצים לחיות בנחל עוז, אבל אי אפשר לחזור למקום הזה"

בשיאו של מבצע "צוק איתן" עזבה משפחת טרגרמן את קיבוץ נחל עוז, וחזרה אליו עם הכרזת הפסקת האש הראשונה. ביום בו נהרג דניאל מפגיעת הפצמ"ר הקטלני, התכוונו ההורים לעזוב עם ילדיהם פעם נוספת, בשל סכנת הירי מעזה.

"היינו בדרך לפעילות הפוגה בבית הנשיא כשאמרו לנו שאפשר לחזור הביתה. אבל כבר בדרך לירושלים שמענו שממשיכים לירות וידענו שבעצם הכל נשאר אותו הדבר, וזה אף פעם לא באמת נגמר. אחרי שהיינו שבועיים בקריית אונו אצל ההורים חזרנו לקיבוץ בשביל לחזור לשגרה אחרי כל כך הרבה זמן שרצינו לחזור כבר הביתה. גם בסוף השבוע המשפחה רצתה שנבוא לצפון ונהיה יחד אבל אמרנו להם שנגיע בשבת כי אנחנו צריכים להיות בבית", סיפר דורון טרגרמן בבכי .

דניאל טרגרמן ז"ל (באדיבות המשפחה)

"אנחנו מאוד רוצים לחיות שם בנחל עוז", הוסיפה גילה. "התכוונו לבנות שם את הבית שלנו, אבל אי אפשר לחזור למקום הזה. היו שם דברים מזעזעים, נוראיים ממש". דורון הוסיף: "אתה אף פעם לא חושב שזה יקרה אצלך. אנחנו באמת מקווים שיהיה שלום ודניאל יהיה ההרוג האחרון."

הנשיא ריבלין: "דניאל הוא הילד של כולנו, שילמתם בדם שאין לו מחיר" 

מאות ליוו אתמול למנוחות את דניאל טרגרמן ז"ל בן הארבע וחצי, שנטמן בבית העלמין של חבל שלום במועצה האזורית אשכול. נשיא המדינה, ראובן ריבלין, ספד לדניאל ז"ל: "כל כך פחדנו מהרגע הזה. ראינו תמונות של בתי ילדים הרוסים וגני שעשועים נטושים. קיווינו שזה יסתיים רק בזה אבל התבדינו. אנחנו מלווים את הילד שלמענו לחמנו, את הילד שמשלם את המחיר הכבד מכל על החיים כאן בארצנו ובמולדתנו".

הלוויתו של דניאל טרגרמן ז"ל (חדשות 2)

 
בניסיון לנחם את ההורים השכולים אמר נשיא המדינה כי "דניאל הוא הילד של כולנו. שילמתם בדם שאין לו מחיר, אתם מגנים על מדינת ישראל בגופכם. אין לאיש זכות לדרוש מכם להישאר כאן, אבל אנחנו יכולים להבטיח לכם שאתם לא לבד. מדינה שלמה מחבקת אתכם".