"קסאם" גרסת עוטף עזה: טיל קרטון

כשהתותחים רועמים - המוזות לא תמיד שותקות. כמה חברים מקיבוץ בארי החליטו להביע את תסכולם מירי הרקטות הנמשך מעזה באופן יצירתי משהו, ופיתחו מודל בליסטי משלהם לרקטה - מקרטון. את תהליך ההכנה המשכנע תיעדו בסדרת תמונות ובסרטון וידאו שהציגו לחברים. "מה, אנחנו לא יודעים להכין קסאמים? בטח שיכולים!", סיפרו.

אחרי 14 שנים שבמהלכן ספגו רקטות שנורו מעזה, החליטו כמה חברים מקיבוץ בארי לסייע בשיקום כוח ההרתעה הלאומי ופיתחו טיל "אימתני" משלהם. המרכיב העיקרי בו, אגב, הוא קרטון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על רקע המשך המערכה בדרום, החליטו כמה חברים העובדים באחד המפעלים בקיבוץ לשחרר מעט מהלחצים ומהתסכולים באופן יצירתי. "ישבנו וחשבנו על הקסאמים שהם יורים עלינו", אמר אחד החברים. "אז מישהו אמר 'מה, ואנחנו לא יודעים להכין קסאמים? בטח שיכולים!". אבל לא ממש.

למרות שבסביבת המפעל ניתן למצוא את כל הציוד הדרוש להכנת רקטה אמיתית, הסתפקו החברים ביצירת מודל משכנע של אחת מגלילי קרטון. "אומנם יש לנו כאן מחרטות והכל, אבל בסך הכל רצינו להצחיק את החבר'ה", אמר חבר אחר. "צבענו אותו בספריי וצילמנו את תהליך ההכנה המדומה שלו על גבי המחרטה כשאחד החברים מחופש לרעול פנים, וזה נראה לגמרי אמיתי".

"זה נראה אמיתי לגמרי", טיל הקרטון על המח (חדשות 2)

את המודל המוגמר הציגו המפתחים המדופלמים בפני חברים ובני משפחה, שהתייחסו ליצירה בהומור גדול. "אין לנו כוונה לשמור אותו", סיפרו חברי הצוות על תכניות השימוש בדגם הרקטה. "אחרי שצחקנו והתבדחנו, בסוף היום כנראה שנזרוק אותו. אולי לעזה", הוסיפו בהלצה.