פולשים מכונפים: להקת עטלפים השתלטה על בית באשקלון

פועלים שזומנו לביצוע עבודות שיפוץ באחד הבתים באשקלון, גילו לתהדמתם כי הוא אוכלס בלהקה של כ-100 עטלפים. הפועלים המופתעים הזעיקו למקום את נציג רשות הטבע והגנים, וזה העביר את הפולשים המכונפים לבית החולים לחיות בר המשותף לספארי ולרשות הטבע והגנים. "זה היה נראה כמו מסיבת עטלפים", סיפר המטפל הראשי בביה"ח

חזרו לסביבתם הטבעית. העטלפים (עזרא חדד)

פועלי שיפוצים שהגיעו לבית משפחה באשקלון בשבוע שעבר, הופתעו לגלות בו יותר מ-100 עטלפים שהשתלטו על המבנה בזמן שבעלי הבית נעדרו ממנו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לפני זמן מה החליטו דיירי הבית לפנותו לצורך ביצוע שיפוץ כללי. כשהגיעו הפועלים אל הבית עם חומרי העבודה, הם הבחינו בריח מוזר שפשט בחלל הבית ושמעו קולות משונים. הקולות הובילו אותם לאחר מחדריו הפנימיים של המבנה, שם נגלתה לעיניהם להקה של כמאה עטלפים.

זיהו הזדמנות ופלשו לבית (שמוליק לנדאו)

הפועלים המופתעים הזעיקו למקום את איש רשות הטבע והגנים, וזה העביר את חברי הלהקה המכונפים לבית החולים לחיות בר המשותף לספארי ולרשות הטבע והגנים שם קיבלו טיפול רפואי. "קיבלנו עשרות עטלפים מסוג 'אשף מצוי' בתוך ארגזים", סיפר המטפל הראשי של בית החולים, שמוליק לנדאו. "חלקם הצליחו לצאת מהארגזים וזו נראתה כמו מסיבת עטלפים גדולה".

"זו נראתה כמו מסיבת עטלפים", המושבה הזמנ (שמוליק לנדאו)

על פי הערכת המטפלים, חברי הלהקה החליטו ליישב את הבית בזמן שדייריו נעדרו ממנו, והקימו בו מושב קבע. הקבוצה כללה לפחות 20 נקבות מניקות ועוד עטלפים צעירים רבים שהיו חלשים, זאת ככל הנראה לאחר שאימותיהם התקשו לאתר את פתח היציאה מהבית כדי למצוא מזון. "נתנו להם נוזלים ומזון וחלקם השתקמו יפה ובמהירות", סיפר לנדאו. לאחר שהתאוששו, השיב צוות בית החולים את העטלפים למערות בית גוברין.

ה"אשף מצוי" הוא אחד ממיני עטלפי החרקים, הנפוצים במספר ערים ברחבי הארץ, החובב בין השאר גם מבנים נטושים.