הפצוע הקשה ביותר במבצע "צוק איתן" מתאושש: "אוהד פייטר אמיתי, ימשיך להילחם"

לוחם יחידת "אגוז" אוהד בן ישי נחשב לפצוע הכי קשה מהלחימה בעזה. הוא נפגע בראשו בקרב בסג'עייה ובמשך תקופה ממושכת נלחם על חייו. היום, בתום חודש של ניתוחים וטיפולים, הועבר אוהד לשיקום בתל השומר כשהוא מזהה את הוריו ומתחיל להגיב על דברים שנאמרים לו

אוהד בן ישי, לוחם ביחידת אגוז, נפצע בראשו בשכונת סג'עייה בתחילת הלחימה ברצועת עזה. לא רבים האמינו שיש לו סיכוי להישאר בחיים, אך בזכות הטיפול הרפואי שקיבל, בזכות ההתאוששות המופלאה שלו והתמיכה של הוריו שלא וויתרו לרגע, הוא התחיל לאחרונה את דרכו חזרה לחיים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

אביו, שמעון בן ישי, מספר כי הוא עדיין לא מצליח לדבר, אבל מתקשר בדרכים אחרות. "הצבתי מולו לוח מגנטי וביקשתי ממנו שאם הוא מזהה אותי, שיכתוב מי אני. והוא שם את האותיות א' ב' א' בדיוק בסדר הנכון ועברה בי צמרמורת מכף רגל ועד הזיקים הקטנים של הראש", הוא מספר.

היום (ראשון), שלושה שבועות אחרי הפציעה הקשה, ואחרי שעבר ניתוחים מסובכים ביותר בבית החולים סורוקה בבאר שבע, ובתום טיפול מסור במיוחד שם, הוא הועבר לשיקום בבית החולים תל השומר.

אמו של אוהד, אריקה בן ישי, מספרת עליו שהוא פייטר אמיתי, ומאמינה שהוא ימשיך להילחם. במהלך השבועות האחרונים היא הייתה מפוכחת לחלוטין, וידעה בדיוק מה עובר עליו ומה עוד מצפה לו: "אמונה ותקווה זה דבר נפלא, אבל צריך להיות כאן ועכשיו".

ואכן, מעבר לטיפול הרפואי שאוהד קיבל, חלק בלתי מבוטל מהשיפור במצבו נזקף לזכות הוריו, אריקה ושמעון. "ברור לנו שאנחנו בפרויקט הזה, ואנחנו נעבור את זה", אמרה אמו. זוג ההורים לא מפסיק לראות כל הזמן את האור בקצה המנהרה ולתכנן לאוהד את העתיד.