הנשיא ריבלין גילה: דניאל בן ה-4 ביקר במשכנו לפני שבועיים

הבוקר השתתף נשיא המדינה בהלווייתו של דניאל טרגרמן ז"ל בן ה-4, שנהרג בסוף השבוע מפגיעת פצצת מרגמה בביתו בקיבוץ נחל עוז. לאחר הטקס שוחח ריבלין עם אמו של דניאל, שגילתה לו כי בנה התארח בבית הנשיא רק לפני שבועיים. "הלב מתקשה להאמין", אמר הנשיא

דניאל טרגרמן בבית הנשיא (פייסבוק)

לאחר שהשתתף בהלווייתו של דניאל טרגרמן ז"ל בן ה-4, גילה נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין, כי לפני שבועיים התארח דניאל הקטן בבית הנשיא בירושלים, ביום כיף שנערך במיוחד לילדי הדרום.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"היום השתתפתי בהלוויתו של דניאל", סיפר ריבלין בעמוד הפייבוק שלו. "כשהגעתי ללוויה, הזכירה לי גילה, אמו של דניאל, שרק לפני כשבועיים דניאל התארח בבית הנשיא".

בפוסט שהעלה, פרסם ריבלין את תמונתו של דניאל יוצר באחת מהתחנות שהפעילו עובדי המשכן באותו יום. "הלב מתקשה להאמין", הוסיף ריבלין. "יהי זכרו ברוך".

ריבלין נושא דברים בהלווייתו של דניאל

"ראיתי אותך אתמול לבוש במדי נבחרת ארגנטינה, מלא שמחת חיים", ספד ריבלין לדניאל במהלך הלווייתו שנערכה הבוקר. "ילד שיש לו חצר אבל משחק באוהל בתוך הבית וצריך להיות במרחב מוגן. ילד שעוד מתבלבל בין אות למספר, אבל יודע להבדיל בין ממ"ד לפצמ"ר בין יירוט לנפילה, בין ציוצי ציפורים לשריקת פגזים".

פרס מנחם את בני המשפחה (חדשות 2)

"כל כך פחדנו מהרגע הזה. ראינו תמונות של בתי ילדים הרוסים וגני שעשועים נטושים. קיווינו שזה יסתיים רק בזה אבל התבדינו", המשיך ריבלין וספד. "דניאל, אתה הילד של כולנו. אנחנו מלווים את הילד שלמענו לחמנו, את הילד שמשלם את המחיר הכבד מכל על החיים כאן בארצנו ובמולדתנו. שילמתם בדם שאין לו מחיר, אתם מגנים על מדינת ישראל בגופכם. אין לאיש זכות לדרוש מכם להישאר כאן, אבל אנחנו יכולים להבטיח לכם שאתם לא לבד. מדינה שלמה מחבקת אתכם".

לא רק הנשיא המכהן מסר את תנחומיו למשפחת טרגרמן. היום ביקר הנשיא לשעבר שמעון פרס את הוריו של דניאל בביתם שבדרום. פרס, שהגיע לנחם את המשפחה, ישב ארוכות עם ההורים, הסבים הסבתות ובני הדודים ושמע על חייו של דניאל, ועל הבית אותו תכננו גילה ודורון להקים ביישובי עוטף עזה.

פרס מנחם את בני המשפחה (חדשות 2)

"סיפורו של דניאל הקטן קורע לב ומותיר אותנו ללא מילים", אמר פרס למשפחה. "אני יודע כמה כואב לכם, באתי לחזק אתכם ולומר כי אסור לומר נואש. התרשמתי מאד מהמכתב שכתב דניאל רק בן 4.5 לחייל הפצוע - המוות של דניאל העציב מדינה שלמה".