דניאל במכתב לחייל שנפצע: "גיבור, תודה שאתה שומר עליי"

כחודש לפני שנהרג מפגיעת פצצת מרגמה מביתו, שלח דניאל טרגרמן מכתב עידוד לחייל שנפצע ואיחל לו החלמה מהירה. "לדולב החייל הגיבור, שתהיה בריא", כתב דניאל לחיייל וצירף ציור עם לב. הבוקר יובא דניאל למנוחות בשעה 09:00 בבית העלמין חבל שלום במועצה האזורית אשכול

המכתב לחייל מדניאל

מזכרת עצובה: דניאל טרגרמן, שנהרג בסוף השבוע מפצצת מרגמה בעוטף עזה, שלח לפני כחודש מכתב עידוד לחייל שנפצע במבצע "צוק איתן". כעת, לאחר מותו של דניאל, מקבלות המילים משמעות מצמררת, והחייל קיבל בהלם את הידיעה על פטירתו של הילד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

החייל דולב, מכר של משפחת טרגרמן, נפצע במהלך המבצע ברצועת עזה ואושפז. דניאל שלח באמצעות אמו מכתב מעודד וציור שהכין עבור החייל: "לדולב החייל הגיבור, שתהיה בריא, תודה שאתה שומר עליי, דניאל טרגרמן מנחל עוז". בנוסף, צייר הילד במכתב "לב לדולב החייל מדניאל".

הציור שצירף דניאל למכתב

החייל ואביו הוכו בהלם לאחר ששמעו כי דניאל נהרג בביתו, והם מתכוונים לבקר את בני המשפחה האבלים בהקדם האפשרי. הבוקר (ראשון) יובא דניאל למנוחות בשעה 09:00 בבית העלמין חבל שלום במועצה האזורית אשכול.

אתמול סיפרה לחדשות 2 הגננת של דניאל, עדי שגיא, על הילד שהכירה ואהבה: "הוא היה שנה שלמה אצלי בגן, ילד מדהים מאוד יצירתי וכשרוני, מאוד מיוחד".

דניאל טרגרמן

שגיא הוסיפה כי "בשבוע האחרון הוא כל כך שמח לחזור לשגרה אחרי כל הימים של המלחמה שהיו מאוד קשים להם, וכל הנדודים ממקום למקום וחוסר היציבות. דווקא בשבוע האחרון כשהם חזרו לשגרה לא הייתי בגן מסיבות אישיות, ואני חושבת שאולי הייתי חסרה לו ולא הספקתי להיפרד ממנו".

"דניאל היה ילד יפה חכם רגיש. כל כך מתוק... רצינו לראות אותו גדל עם האחים שלו ומממש את עצמו", אמרה שלשום אמו, גילה טרגרמן. "אחרי שהתפוצץ פצמ"ר מוקדם יותר ליד מבנים בקיבוץ, התכוננו לנסוע להורים שלי בקרית אונו. המזוודות כבר היו מוכנות מבעוד מועד. רגע לפני הפיצוץ הקטלני יצאתי לזמן קצר החוצה. לאחר מכן נכנסתי הביתה והיה 'צבע אדום'".

"זה יום עצוב, אחד העצובים ביותר שהיו לנו בעוטף עזה ב-14 השנים האחרונות. זה הסיוט של כל תושב ושל כל משפחה. ילד בן 4 נהרג, מה עוד אפשר לומר?", אמר בעצב ראש המועצה האזורית אשכול, חיים ילין. "צריך לחבק את המשפחה ולהיות מאוחדים בערב כל כך עצוב וקשה".