צפו: אתגר "דלי הצואה" של תושב עוטף עזה

תושב ניר יצחק שבעוטף עזה הצטלם ברפת של הקיבוץ שטרקטור מטיר עליו צואה רבה. "14 שנה שאנחנו חיים בזבל", הוא ציין, במה שנראה כמו שינוי גרסה של "אתגר דלי הקרח". הוא איתגר את ראש הממשלה נתניהו והשרים בנט וליברמן, בניסיון להעלות את המודעות של התושבים באזור. "איזה גועל", הוא צעק רגע אחרי. כך זה נראה

סער אלטמן, תושב ניר יצחק בעוטף עזה - לקח את "אתגר דלי הקרח" - והפך אותו ל"אתגר דלי הצואה", לשונו. הוא הצטלם ברפת בקיבוץ כשהוא שופף על עצמו צואה: "כבר 14 שנים שהחיים שלנו בזבל", הוא אמר, בצירוף הסרטון בפוסט שהעלה לעמוד הפייסבוק שלו וזכה למאות שיתופים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

"בזמן שהחיים שלכם תותים עם קצפת ואתם הולכים לישון בידיעה שהמשפחה הקרובה שלכם בטוחה, אנחנו חיים בזבל כבר 14 שנה. תעמדו באתגר?!" - הוא כתב ותייג את ראש הממשלה בנימין נתניהו והשרים אביגדור ליברמן ונפתלי בנט - זאת כדי לעלות את המודעות לחיים הקשים תחת רקטות של תושבים בעוטף עזה.

"אני רוצה לעלות את המודעות של תושבי עוטף עזה, אני מאתגר את ביבי ליברמן ובנט שחושבים שבעזרת כוח ובלי פתרון ארוך טווח אפשר לפתור את כל הבעיות בדרום", הוא אמר. "בגלל הגישה שלהם אנחנו אוכלים את החרא שלהם". הוא אתגר אותם שישפכו על עצמם צואה גם כן.

אלטמן "מאתגר" את שרי הממשלה (חדשות 2)

מיד לאחר מכן נראה טרקטור ששופך עליו צואה רבה, בעזרת אדם נוסף שמפעיל אותו. "איזה גועל", הוא נשמע צועק שניות לאחר מכן, כשכל גופו מכוסה בצואה. הרעיון לסרטון בא לאחר שבשבוע האחרונות רבים בארץ ובעולם הצטלמו כשהם שופכים על עצמם דליי קרח, זאת חלק מהמודעות למחלת ניוון השרירים ALS.

אלטמן הסביר לחדשות 2 Online כי "הרעיון עלה בקטע טוב וגם עניין התעוזה יצר אתגר לעשות את זה. הסרטון היה צריך להיות מצולם בצהריים אבל השופל של הקיבוץ היה חייב לנסוע לקיבוץ שכן כדי לעזור בכיבוי מתבן קש שנדלק מפגיעת קסאם".

יוצר הסרטון הבהיר כי הוא "תומך במבצע הנוכחי ובאמת שיש הרגשה שבאמת 'הפעם אין ברירה', אבל בפרספקטיבה הרחבה יותר זה עוד מבצע אחד מבין הרבה אחרים, ובזמן שבהפוגות שבין המבצעים המדינה מעדיפה להתעסק בדברים אחרים ו'חשובים יותר', אנחנו ממשיכים לחיות כאן עם פצמ"רים ורקטות שמטפטפים גם בזמן ההפוגות. הפכנו לאזרחים סוג ב'".

לדבריו, הממשלה מגיבה רק כשנורות רקטות לעבר גוש דן: "די, נמאס לנו, תפסיקו לשכוח אותנו בין ההפוגות. אנחנו חיים במדינת ישראל כמו כל אזרח אחר, מגיע לנו לנהל שגרת חיים נורמטיבית. בתקופת המבצע קיבלנו מתושבי המדינה תמיכה אמיתית וכנה, שהראתה לנו את הצד החם, אבל אנחנו רוצים גם בית בטוח לגור בו.".