חדרה: טייס נחת באמצע העיר כדי לבקר חבר

טייס מטוס קל שהחליט לבקר חבר באזור חדרה, לא נתן לעובדת היעדר מסלול נחיתה באזור למנוע ממנו את הביקור המתוכנן. נחיתת המטוס בשטח פתוח בעיר הקפיץ למקום את כוחות המשטרה המקומית, שחקרה את הטייס והעבירה את פרטיו לרשות התעופה האזרחית להמשך בירור

נחת באמצע העיר כדי לבקר חבר. המטוס הקל

נחיתה מפתיעה של מטוס קל בשטח פתוח בחדרה, הקפיצה היום (שישי) כוחות רבים של משטרה למקום. הטייס מצדו ביקש להרגיע והסביר שרק "קפץ" לבקר חבר המתגורר בסמוך.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בשעות הצהריים הבחינו שוטרי סיור של עיריית חדרה במטוס מסוג אולטרה-לייט מנמיך טוס בשמי העיר. העובדה כי אין באזור מנחת מטוסים מוסדר סימנה כי מדובר באירוע חריג מאוד, ועל כן הזעיקו הסיירים למקום גם את שוטרי תחנת המשטרה המקומית.

עם הגעתם לאתר נחיתת המטוס, החלו הכוחות, בפיקודו של רפ"ק גילי אלחדד, לתחקר את הטייס שירד ממנו. זה לא הבין בדיוק על מה המהומה והסביר כי רק התכוון לבקר חבר. "לטענת הטייס הוא בא לבקר חבר בגבעת אולגה", סיפר ראש יחידת האכיפה בעיריית חדרה, שולי לוי. "העברנו את הפרטים שלו לממונה על הביטחון בתעופה להמשך טיפול״.

יש לציין כי למרות הנחיתה במסלול המאולתר, חלק מטייסי האולטרה-לייט המורשים בישראל רשאים על פי תנאי רישיונם לנחות במתחמים ארעיים על פי כללים מוגדרים. כעת תחקור רשות התעופה האזרחית את נסיבות הנחיתה ותבדוק האם הטייס פעל כחוק.