ת"א: השתנת בחצר? הסרטון יעלה ליו-טיוב

דיירי בניין בלב ת"א מצאו דרך מקורית להתמודד עם תופעת עשיית הצרכים סביב דירותיהם: שלט חדש מזהיר את העוברים ושבים שאם יעשו צרכים, הם יתועדו והתיעוד הזה יופץ באינטרנט. יו"ר ועד הבית מרוצה - מספר התקריות הצטמצם

השלט שהוצב מחוץ לבניין (חדשות 2)

כבר שנים שתושבי אחד הבניינים ברחוב אבן גבירול בתל אביב סובלים מתופעה מכוערת, כמו בניינים רבים במרכזי בילוי בארץ ובעולם: בשעות הלילה המאוחרות החצר האחורית הופכת ל"שירותים ציבוריים". עוברי אורח עושים שם צרכיהם, מלכלכים את הבניין וגורמים לריח סירחון בלתי נסבל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לאחר אינספור תלונות, ביניהן לעירייה, החליטו התושבים לאמץ רעיון יצירתי. נציגי ועד הבית הלכו לפני מספר שבועות לבית דפוס וביקשו ממנו ליצור עבורם שני שלטים - אחד בנאלי יותר - תמרור שאוסר השתנה, והשני - שלט מיוחד שמזהיר את העוברים ושבים: אם תשתינו בחצר, נצלם אותך ונעלה את הסרטון ליו-טיוב, אתר הסרטונים הגדול בעולם.

בוועד הבית השקיעו בשלטים כמה מאות שקלים מכספי הדיירים, ביניהם גם עורכי דין ששוכרים משרדים בקומת הקרקע בבניין. אסף, יו"ר ועד הבית, עומד מאחורי הרעיון שהגה לטענתו בראשו.

"כל לילה מגיעים אנשים ועושים את הצרכים שלהם מסביב לבניין", סיפר אחד הדיירים. "זה פשוט היה מסריח ומגעיל, אז החליטו להציב שם את השלט הזה בתקווה שזה יעזור".

פחות תקריות בשבוע האחרון (חדשות 2)

מספר התקריות פחת

יו"ר הוועד אסף מספר כי השלט כבר נותן אותותיו - וכי מספר ה"תקריות" פחת משמעותית. "אנשים עוברים, רואים את השלט, מחפשים מצלמות ופשוט מפחדים שיצלמו אותם ומחפשים מקום אחר", סיפר לחדשות 2 Online. "אני מקווה שזה יביא סוף לתופעה הזאת".

לפני רעיון השלט, ניסו דיירי הבניין רעיונות אחרים. ביניהם הצבת פחי האשפה על השביל הצמוד לבניין, במטרה להרחיק משם את האנשים. אבל זה לא עצר את כולם. רבים פשוט הזיזו את הפחים מדרכם. הזזת הפחים רק יצרה מטרד חדש - הרעש.

שאלה אחת נותרה פתוחה: האם באמת התקינו הדיירים מצלמות, או שמדובר באיום סרק? את זה בוועד לא מוכנים לחשוף. "אנו מקווים שזה ישים לזה סוף", מוכן רק יו"ר הוועד להגיד. נראה שאולי בבניין הבודד הזה התופעה אולי תמוגר, אך בבניינים רבים אחרים בלב מרכזי בילוי בתל אביב, כנראה שהתופעה תימשך.

לפניות לכתב: MatanH@ch2news.tv