מאבטח הרמטכ"ל לשעבר לקה בסרטן נדיר - ונאבק על חייו

עד לא מזמן היה אריאל פז צעיר מלא שמחת חיים, לוחם ביחידה מובחרת ומאבטח אישי של שני רמטכ"לים. לפני כחצי שנה חלה בסרטן נדיר בבטנו, וכעת הוא זקוק לתרומות למימון טיפולים אפשריים בארץ ובחו"ל שעשויים להציל את חייו. חבריו: "מצבו קשה, אבל הוא נלחם בכל הכוח. אנחנו רוצים לדעת שעשינו הכול בשבילו"

מצבו קשה. אריאל פז (פייסבוק)

מתגייסים להציל את אריאל: הוא שימש כמאבטח האישי של הרמטכ"ל לשעבר גבי אשכנזי ושל הרמטכ"ל המכהן בני גנץ ושירת כקצין לוחם בגדוד שמשון של חטיבת כפיר. כשלא תרם מזמנו למדינה הוא בילה עם חברים, חייך בכל הזדמנות ובעיקר מיצה כל רגע. בימים אלה, בגיל 29 בלבד, מנהל אריאל פז את המאבק הקשה מכל - המאבק על חייו - ונלחם בסרטן נדיר ואכזרי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

לפני שלוש שנים התלונן אריאל, חייל משוחרר שהתגורר עם שני חבריו ליחידה חן ושי בדירה בראשון לציון, על כאבים ברגלו. כשאלה התגברו, פנה לבדיקה - בה התגלה כי הוא סובל מגידול סרטני ברגלו.

"הוא סיפר לנו שיש לו סרטן. ליווינו אותו לכל הבדיקות והתרוצצנו בין בתי חולים. הוא לא אמר למשפחה כלום", שחזר שי קליימן, חברו הטוב. "זה היה נורא, לא ידענו איך לטפל בזה בדיוק. באותו הזמן גם משפחת הרמטכ"ל אשכנזי ניסתה לסייע לו, הם הכירו אותו אישית ונוצר ביניהם קשר חם וקרוב".

לקראת הניתוח הראשון שעבר, החליט אריאל לחשוף בפני משפחתו כי הוא חולה. קרוביו ליוו אותו בתהליך המורכב והקשה, שלדאבונם כבר מוכר להם מהעבר: לפני שמונה שנים אמו של אריאל נפטרה מסרטן.

הניתוח הוכתר בהצלחה, הגידול הוסר - ובהתחלה נראה היה שאריאל החלים ויכול לחזור לעבוד לצד הסמכות הבכירה ביותר בצה"ל.

גם שחקני מכבי חיפה התגייסו למענו (פייסבוק)

"סרטן נדיר ואגרסיבי שכמעט שום טיפול לא יעיל נגדו"

אלא שזמן קצר לאחר מכן, כשכבר השתחרר מהצבא ועמד לסיים את לימודיו, התלונן אריאל על כאבים בבטנו. "הוא נהג להתאמן הרבה ואמר לנו שלא מזמן שינה את תכנית האימונים שלו, אז חשבנו שזה אולי בגלל זה", סיפר חברו. "אחרי שהכאבים נמשכו, הוא נבדק - ואז גילו שהסרטן שלח גרורות גם לאזור הבטן. מדובר בסרטן נדיר ואגרסיבי מאוד".

הרופאים אבחנו שאריאל סובל מסרטן מסוג ליפוסרקומה המתפתח בתאי השומן של הגוף ומתפתח בקצב מהיר. סרטן נדיר מסוג זה, הסבירו הרופאים, עמיד כמעט באופן מוחלט להקרנות וכימותרפיה ונחשב נדיר יחסית.

אריאל החל לקבל טיפולי כימותרפיה מסוגים שונים, שהתגלו כלא יעילים כלל. "ניסו כמה וכמה טיפולים של כימותרפיה, והטיפולים הקשים האלה פירקו אותו ממש. הוא ירד בין 40 ל-50 קילוגרמים במשקל, הבטן שלו התנפחה כתוצאה מהגידולים. אף אחד בארץ לא הסכים לנתח אותו בגלל סיכון גבוה שלא ישרוד את הניתוח", העידו קרוביו, שליוו אותו בתהליך המורכב והקשה.

על מנת לנסות ולהציל את חייו של אריאל, גילו בני משפחתו וחבריו שיש בית חולים בניו יורק שמתמחה בסוג הסרטן שלו - ובמידה ובארץ לא יהיה מענה עבור אריאל, יש צורך להעלותו על טיסה בהקדם האפשרי. "הבנו שצריך כסף, ותוך כמה ימים התחלנו להריץ קמפיין ברשת לאיסוף תרומות העונה לשם "מצילים את אריאל פז". התגובות היו מדהימות, תוך שלושה ימים גייסנו יותר מ-100 אלף שקלים - כמעט כל הכסף הגיע מתרומות של אנשים פרטיים", סיפר קליימן.

היחידי שהסכים לנתח את אריאל כבר בשלב שלא יכול היה לאכול והתקשה לנשום היה פרופסור גוטמן מבית החולים תל השומר - וזאת למרות המורכבות של הוצאת הגרורות מבטנו של הצעיר והסיכון הגבוה. הניתוח עבר בהצלחה, אך גם גרם להסרה של מספר איברים פנימיים. עדיין לא ברור אם נותרו בגופו גרורות נוספות.

"הוא עבר ניתוח מורכב במיוחד ומסכן חיים, שארך 11 שעות. הוציאו לו גידול של 20 קילו מהבטן יחד עם עוד כמה איברים. היום הוא במצב שבו הוא לא יכול לתפקד לבד. הוא נעזר במטפלת סיעודית 24 שעות ביממה, והוא נאלץ להתמודד יום יום עם מצבו הקשה", מספרים חבריו. "הוא מתקשר איתנו, אבל הוא מאוד חלש".

התגייסות מכל העולם למען אריאל (פייסבוק)

אירוע התרמה מיוחד עבורו ייערך בשבוע הבא

בימים אלה אריאל שוכב בבית, תוך טיפול והשגחה אינטנסיבית, יום ולילה - טיפול יקר כשלעצמו. הגרורות שהוצאו מגופו בניתוח הקשה נשלחו לבדיקה בארצות הברית, שעלותה 45 אלף דולר. רק לאחר הבדיקה ניתן יהיה לקבוע אם יימצא טיפול כימותרפי הולם לסוג הסרטן הנדיר ממנו סובל אריאל, או שהוא יוטס למדינה לקבלת טיפול חדשני שיסייע בהארכת חייו.

"המצב הוא מאוד לא טוב. אם לא נפעל מהר, אני לא צופה שהוא יחזיק מעמד", העיד בכאב חברו הקרוב. "עד עכשיו אספנו בשבילו 300 אלף שקלים, ואנחנו זקוקים לכספים כדי לממן לו ויזה רפואית לארצות הברית, סכום של בערך 175 אלף דולר".

למרות ההתגייסות חסרת התקדים של חברים ואנשים מכל רחבי העולם, קרוביו של אריאל הבינו כי עליהם לערוך אירועים המוניים כדי להגדיל את מכסת התרומות. בחודש האחרון התקיימו מספר אירועי התרמה עבורו בברים בראשון לציון ובתל אביב, וגויסו עבורו עשרות אלפי שקלים.

ביום ראשון הקרוב, 24 באוגוסט, ייערך עבורו אירוע התרמה גדול במועדון "פנורמה דאנס פלור" ברחוב בן צבי 84 בתל אביב, בבעלותם של רויטל ואיתי ארז. כרטיס כניסה לאירוע, שיכלול מסיבת ריקודים וקריוקי המונית בחסות אבירם הפקות, יעלה 50 שקלים כש-30 שקלים מכל כרטיס יועברו לתרומה עבורו. לחילופין, ניתן לתרום כספים באמצעות חשבון הבנק המיוחד שנפתח עבורו (דרכי התרומה מפורטים מטה).

"ההתגייסות עבורו הייתה חסרת תקדים. פתחנו עבורו אתר לתרומות באנגלית וקיבלנו כספים גם מאנשים מאפריקה ומוונצואלה. לא נתקלתי בדבר כזה", סיפר קליימן. "רוב התרומות מגיעות מאנשים פרטיים שבקושי סוגרים את החודש ותרמו - וזה היה בשיאו של מצב ביטחוני מעורער. גם אם הסיכויים להציל את אריאל לא גבוהים, אני רוצה לדעת שעשינו הכל בשבילו".

לתרומות לאריאל באמצעות עמותת "קו לחיים":
http://www.kavlachayim.co.il/?categoryId=99867

בנק פועלים: 12
סניף: 532
חשבון: 499328
שם חשבון: קו לחיים עבור אריאל פז

לעמוד הפייסבוק "מצילים את אריאל פז":
https://www.facebook.com/saveariel?fref=ts