וידוי קשה ברשת: כך הוטרדתי מינית

צעירה ישראלית החליטה לעשות מעשה לאחר שהוטרדה מינית באוטובוס על ידי גבר זר. היא העלתה לעמוד הפייסבוק שלה סרטון בו חשפה את זהותה וגוללה את המעשה. הוא עורר גלים רבים ברשת וצעירה נוספת העלתה סרטון דומה. "אני מקבלת המון פרגון וחיזוקים", היא סיפרה לחדשות 2 Online והגישה תלונה במשטרה

"גבר זר שלח ידיים ונגע בי באוטובוס, רציתי שהסיפור שלי יגיע לכמה שיותר אוזניים ועיניים": מיה דורון (28) ממרכז הארץ, עשתה מעשה אמיץ שמעורר גל תגובות ברשת ושלל שיתופים. דורון פרסמה סרטון בעמוד הפייסבוק שלה, בו היא מתארת איך גבר זר הטריד אותה מינית על אוטובוס בדרכה לעבודה - זאת במקביל לתלונה שהגישה במשטרה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"הייתי על אוטובוס בדרך לעבודה כשגבר זר התחיל לשלוח ידיים ולגעת בי. בדרך לעבודה, בתשע בבוקר", היא סיפרה לחדשות 2 Online. "אין חוקים לתקיפה מינית: היא יכולה לקרות לכל אחת, על ידי כל אחד, בכל מקום ובכל זמן".

בזמן האירוע, מספרת הצעירה, היא לא הייתה מסוגלת להגיב - אך ברחה משם במהירות. לאחר מכן היא החליטה שהיא לא מוכנה לשתוק, וחשפה את החוויה שעברה עליה בסרטון ברשת החברתית: "רציתי שהוא יגיע לכמה שיותר עיניים ואוזניים, ואולי המודעות תגדל והיא גדלה", הסבירה דורון.

מאז היא מקבלת תגובות רבות. חלק מהגולשים שנחשפו לפוסט משבחים את דורון ומעודדים אותה. אחרים תוהים מדוע היא לא צעקה עליו והתנגדה לו. "אני מקבלת בעיקר המון פרגון וחיזוקים. תחושת שותפות גורל- אנחנו לא לבד", היא מדגישה.

הוצפה בתגובות: "איזה אומץ!"

זמן קצר לאחר פרסום הסיפור האישי שלה, העלתה בחורה נוספת סרטון בהשראת דורון, בו תיארה הטרדה מינית שחוותה כשהייתה בת 17 במהלך חג הפורים כשיצאה למועדון בפעם הראשונה עם חברותיה בתל אביב.

"נפלתי למערבולת של אנשים ששלחו ידיים לאן שהם רצו, בחורים תפסו לי את הישבן ואת השדיים ומשכו לי בבטן, אני הייתי עם מסכה על העיניים ומספר בחורים משכו לי אותה מהפנים וניסו לנשק ולחבק ולמשש אותי בכוח ולגעת בכל מה שהם יכלו", היא תיארה.

"יש לה אומץ גדול מאוד", סיפרה אחת הגולשות שנחשפה לסרטון. "לא כל אחת יכולה ככה לצלם סרטון ולחשוף את עצמה רק בשביל להעלות את המודעות לדברים האלה - כל הכבוד לה".

גולשת נוספת כתבה: "ההתנסות הזאת היא רק דוגמא קטנה למה שילדות, נערות ונשים נחשפות אליו כל יום (גם אני), ויש להוקיע את התופעה המכוערת הזאת באופן ציבורי, ותודה לך על האומץ לשתף".

לפניות לכתב: MatanH@ch2news.tv