מה גרם לספורטאי ישראל להשתטח על הקרקע?

פיקוד העורף גייס אתלטים בכירים בהווה ובעבר כדי לעורר מודעות להנחיות ההתגוננות במצב של אזעקה. כוכבי העבר מיקי ברקוביץ וטל ברודי הצטרפו לקמפיין, וכך גם הקופצת לגובה דניאל פרנקל, הגולשת לי קורזיץ והכדורסלן יוגב אוחיון, שהסביר: "כשחקן אני משתטח בשביל כל כדור – אז בטח ובטח שבשביל להציל חיים"

תופסת מחסה גם באצטדיון. פרנקל (באדיבות פיקוד העורף)

הירי מרצועת עזה התחדש - ואיתו התחדדה החשיבות של הנחיות ההתגוננות: בפיקוד העורף גייסו את ספורטאי ישראל על מנת להמחיש לישראלים את חשיבות הוראות החירום בזמן הישמע אזעקה. חלק מהכוכבים פנו בעצמם לפיקוד העורף כדי לנסות ולעזור בהסברה, ואחרים הסכימו לבקשה לשמש דוגמא ולהצטלם תוך מילוי ההנחיות. המטרה של הקמפיין היא לעורר את המודעות בנושא לילדים ובני נוער.  

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

כדורסלני ישראל בהווה ובעבר יוגב אוחיון, מיקי ברקוביץ' וטל ברודי הצטרפו להעלאת המודעות, ואיתם גם אלופת העולם בגלישת רוח לי קורזיץ ושיאנית ישראל בקפיצה לגובה דניאל פרנקל. החמישה התגייסו להדגים את הנחיות פיקוד העורף להתנהגות בשטח פתוח.

לי קורזיץ מסתתרת מתחת לגלשן (באדיבות פיקוד העורף)

התמונות של המפורסמים הופצו לאחרונה באינסטגרם וברשתות החברתיות – כדי שהעוקבים של הספורטאים יראו את זה וכך ילמדו. "ההיענות הייתה גבוהה מאוד מצד הספורטאים ואפילו הופתענו", אמרו בפיקוד העורף.

"בני הנוער שרואים את מבינים את החשיבות, ולעתים אלה המודל לחיקוי שלהם ולכן יש בכך חשיבות שיש לשמור על ההוראות המדויקות – להשתטח על הרצפה", הדגישו בפיקוד העורף, בתקווה לעורר מודעות לצורך להתגונן.

גם מ.י.ק.י האגדי מתגונן (באדיבות פיקוד העורף)

"כספורטאית שמתאמנת המון באימונים בשטחים פתוחים, היה לי חשוב להדגים, בעיקר לילדים, כמה חשוב להתנהג לפי ההנחיות בעת אזעקה", אמרה האתלטית דניאל פרנקל. הכדורסלן יוגב אוחיון הוסיף כי "כשחקן כדורסל, אני משתטח בשביל כל כדור – אז בטח ובטח שבשביל להציל חיים".

טל ברודי מדגים את ההנחיות (באדיבות פיקוד העורף)

פיקוד העורף חוזר ומדגיש את הנחיית ההתגוננות לשטח פתוח: בעת השמע אזעקה או קול נפץ יש לשכב על הקרקע, במידת האפשר בסמוך לקיר או מחסה, ולהגן על הראש עם הידיים.

יוגב אוחיון משתטח, אבל לא אחרי כדור (באדיבות פיקוד העורף)