תושבים בנשר: "פועלים מיידים אבנים מבניין לעבר מגרש משחקים"

כבר חודש וחצי שתושבי שכונת רמות יצחק בנשר מתלוננים כי פועלים בבניין רב קומות מיידים אבנים לעבר מגרש משחקים סמוך, ומסכנים את עוברי האורח. "אתמול נחתה אבן מטר וחצי מהילד שלי. אם הייתה פוגעת בו זה היה הסוף שלו". בינתיים, במשטרה מתקשים לשים סוף למפגע החמור והתושבים מתוסכלים

מגרש המשחקים בנשר

מאז החל מבצע "צוק איתן", מתלוננים תושבי שכונת רמות יצחק בנשר על כך שפועלים באתר בנייה בן 18 קומות משליכים אבנים מהאתר לעבר מגרש משחקים סמוך. לאורך התקופה המדוברת מסכנות האבנים את שלומם של תושבי הרחוב, אך המשטרה מתקשה לשים סוף למפגע החמור. לדברי תושבי השכונה, יידוי האבנים מתרחש בעיקר בשעות הערב, בזמן שהמגרש עמוס בילדים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

גל, תושב הרחוב, סיפר כי אתמול בנו כמעט ונפגע מאבן שהושלכה לעברו בזמן שהיה במגרש המשחקים. "ברגע שנכנסנו למגרש נחתה במרחק מטר וחצי מהבן שלי אבן", סיפר האב. "הלב שלי קפץ לשמיים. אם הבלוק הזה היה נוחת עליו זה היה הסוף שלו". גל שיתף בתחושות חוסר האונים של התושבים נוכח האיום ביידוי האבנים. "אי אפשר לדעת איפה תנחת האבן. מפחיד להתקרב למגרש הזה. בלתי אפשרי להמשיך ככה".

"חסרי אונים", הבניין בנשר (משה זוכיסט)


"למה צריך לחכות שמישהו ייפגע?" 

תושבי השכונה זועמים על אודות אוזלת היד של המשטרה. נ', תושבת השכונה טענה  כי ביום ראשון האחרון זרקו לעברה אבן ובשל כך הזמינה את המשטרה. "השוטר טען שהם מודעים לבעיה אבל בגלל שאי אפשר לדעת מי הפועל הספציפי שזרק את האבן הם לא יכולים לעצור אף אחד", אמרה. "אני פוחדת להסתובב ברחוב שלי והמשטרה לא עושה כלום. אני לא מבינה למה צריך לחכות שמישהו ייפגע?".

"הילדים שלנו מסתכנים מדי יום"


בשיחה עם חדשות 2 Online טוען ראש העיר, אבי בינמו, כי בעירייה מתייחסים במלוא הרצינות למפגע. "כבר בתלונה הראשונה שלחנו צוות של המוקד העירוני לאתר. למרות שמדובר באחריות המשטרה אנחנו בעירייה מתחקרים את העניין ואף הצבנו תצפיות סמויות על הבניין". ראש העיר מאשר שהתקבלו לפחות ארבע תלונות על יידוי אבנים מהבניין וטוען כי העירייה לא מזניחה את תלונות התושבים ונמצאת עם אצבע על הדופק. "שוחחתי עם הקבלן והבהרתי לו שהמצב לא יכול להימשך. ביקשתי ממנו להציב שמירה באתר ובמידה שלא יסכים לדרישה נוציא לו צו סגירה".

נ' הגישה אמש תלונה על יידוי האבנים, אך במשטרת זבולון גורסים כי לא נמצאו בזירה כל ממצאים התומכים בטענות אודות יידוי האבנים. לדברי גורם בתחנת זבולון, בפיקודו של נצ"מ אילן סרדל, "היום ובמהלך השבוע כולו התקיים מבצע ללכידת שוהים בלתי חוקיים שאפשר ומועסקים באתר".

מדוברות המחוז נמסר בתגובה כי "בשכונת רמות יצחק התרחשו בימים האחרונים מספר זריקות אבנים, ככל הנראה מאתר בנייה, לעבר תושבים. התושבים פנו לעיריית נשר וזו פנתה למשטרה. החל מאתמול החלה תחנת זבולות בפעילות משותפת עם העירייה. בתחנת זבולון התקבלה עד כה תלונה אחת, אם כי ידוע על שלושה מקרים שונים. בשלב זה לא נעצרו חשודים".