ראשי מועצות בדרום: "לרסק את חמאס - עכשיו"

האזעקות והרקטות חזרו, וראשי מועצות בדרום קוראים לצה"ל להכות כעת בכל הכוח בארגוני הטרור והתשתיות שלו. "נעשו גם טעויות במהלך הדרך, אם לא זה לא היה נמשך", אמר ראש מועצת אשכול. ראש מועצת חוף אשקלון על ניסיון חיסול דף: "הוא מקדש את המוות, נעזור לו להגשים את זה"

הפצצה בעזה (תקשורת פלסטינאית)

"זו ההזדמנות שלנו להיכנס בהם צבאית כמה שיותר חזק" - זה המסר של ראשי רשויות בדרום, שנאלצים כעת לשוב לשגרת ירי הרקטות, האזעקות, הכניסה למקלטים וביטול האירועים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ראש המועצה האזורית אשכול חיים ילין אמר בשיחה עם חדשות 2 Online כי התושבים לא עזבו את בתיהם. "עכשיו מה שצריך לעשות זה להכות את החמאס צבאית ולהגיע להסדר מדיני, מי שחושב שרק בכוח אפשר ובלי מוח הוא טועה".

לדבריו, עצם זה שהמערכה הזאת התחילה לפני יותר מחודש וחצי ועוד לא הגיעה לסיומה מראה על כך שנעשו טעויות בדרך. "עדיין אפשר להביא את השקט המיוחל, ההתמודדות שלנו עם ירי היא יותר קלה יחסית מאשר של חדירת מחבלים, שזה משהו חדש לגמרי, ולכן אנשים נשארים בבתיהם ולא עוזבים".

נחל עוז (Edi Israel/Flash90)

"זו ההזדמנות שלנו לפתח התקפה משמעותית על החמאס ולהגדיר שהכוונה שלנו היא לרסק לחלוטין את כוחו הצבאי של החמאס", הדגיש ראש מועצת חוף אשקלון יאיר פרג'ון. "ברגע שזו תהייה המטרה כל הדרכים תהיינה כשרות, כי אנו מתעסקים עם ארגון טרור שאין איתו הידברות אמיתית".

פרג'ון הסביר כי עלינו לשלב גם את קטאר במגעים כי הם "בעלי הבית" של חמאס. "עובדה שהבית של מוחמד דף פוצץ רק אתמול בלילה ולא קודם לכן ואני מניח שיש לכך שיקולים. גם אם הוא לא נפגע - אז כולם בני מוות, כי בעל הבית שלהם הוא בן מוות והוא מקדש את המוות ומי שמקדש את המוות נעזור לו להגשים את החלומות שלו". הוא הוסיף כי שיחות הפסקת אש היו מחוייבת המציאות בגלל הלחץ הבינלאומי והמחויבות למצרים.

צה"ל שוב תוקף (AP)

"מטחי הרקטות שנורו לעברינו ביממה האחרונה מוכיחים ללא שום צל של ספק שאסור לנו להיכנע לטרור", הדגיש ראש עיריית שדרות אלון דוידי. "חייבים להכריע אותו ולהפסיק את הירי. חייבים להכות את חמאס במכה קשה ולהבהיר לראשיו, חד משמעית, כי הם בני מוות והם נמצאים על הכוונת".

"זו משימה כבדה ולא פשוטה אנחנו רואים איך החמאס מתנהל מולנו וזה אומר שאנחנו עכשיו צריכים לחזור לאותה שגרת חירום עם כוחות מחודשים, לאחר שניצלנו את הזמן לנוח קצת, לאגור כוחות", אמר ראש עיריית אשדוד יחיאל לסרי, לאחר ביקור של השר לביטחון פנים יצחק אהרונוביץ' בעיר. "שברור לכולם שצריך להגיע לאיזושהי הכרעה או צבאית או מדינית שהתוצאה שלה תהיה שאין יותר ירי על יישובי הדרום שמדגישים כל הזמן, כל פעם מחדש".

לסרי ואלוף פיקוד העורף (עיריית אשדוד)

הקיץ הזה צריך להביא שינוי דרמטי

לדבריו, אסור לנו לגדל דור נוסף של ילדים שחיים במציאות של פחד וחרדה: "שיהיה ברור - אנחנו לא עוטף עזה. אנחנו עוטף ישראל. יש לנו אנשים מדהימים בשדרות ואני גאה בעמידה האיתנה שלהם אל מול הטרור המאיים. לכן, עלינו להישאר מאוחדים כי יחד ננצח את הטרור".

אלון שוסטר, ראש מועצת שער הנגב שוחח איתנו כשהיה בנחל עוז - ולא זיהה עזיבה של תושבים: "זה לא עוד מבצע, אלא מבצע שהתחיל אז ונמשך עד עכשיו, לכמה ימים של שקט אין משמעות - הם מנסים לשנות את הסטטוס קוו ואנחנו מנסים לשנות את המלחמה ההתשה הזאת בתקווה שנגיע למצב אחר - זה קיץ שחייב להביא לשינוי דרמטי במציאות שלנו בשנים האחרונות".

לפניות לכתב: MatanH@ch2news.tv